Wpis z mikrobloga

Mirki pytanie odnośnie #prawojazdy.

Zdałem egzamin praktyczny we wtorek 8 maja. W info-car status jest, ze prawo jazdy jest już w produkcji.

Moj znajomy zdał egzamin, a gdy odebrał prawko to była na nim data wydania 2 dni po zdaniu egzaminu.

Czy jeżeli teraz bym wsiadł w samochód i miałbym kontrole, to mogę powiedzieć ze zapomniałem dokumentu? Płace wtedy mandat za brak dokumentu, nie uprawnień?

#prawo #samochody #motoryzacja
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Policja sprawdza, jestem w Cepiku


@bet00n: zakładając że w cepiku nie ma szczegółów. A co jak policjant się domaca, że od egzaminu minęło tak mało czasu, że jeszcze nie miałeś szans odebrać dokumentu? :)
  • Odpowiedz
Nie masz dokumentu, nie odebrałeś go jeszcze wiec nie wszedles jeszcze w posiadanie dokumentu bo nie potwierdziles odbioru dokumentu w urzedzie. Jak zlapia, to masz przypal i prawke za rok.
  • Odpowiedz
@bet00n: #!$%@? typie, nie rozumiesz, że uprawnienia nabywa się z chwilą odebrania z urzędu, nie zdania egzaminu? Taki #!$%@? beton jesteś? Nie odebrałeś z urzędu, to fizycznie go nie masz, a jak dopatrzą się że jesteś po egzaminie i jeszcze nie odebrałeś, zgodnie z paragrafami internetowa prujdupo dostaniesz zakaz.
Orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów może wynieść on od 6 miesięcy do 3 lat, zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z 24
  • Odpowiedz
  • 0
@ManiacTeam: „dokument stwierdzający uprawnienia” to nie znaczy, ze tych uprawnień nie mam bo nie odebrałem prawa jazdy jeszcze.

Moj znajomy na na prawku datę wydania 2 dni po egzaminie, a odebrał po 10 dniach.

Nie podałem to, o czym piszesz, bo tam nie ma nic o żadnym zakazie
  • Odpowiedz
@bet00n: Egzamin potwierdza posiadanie wiedzy i umiejętności, a prawo jazdy jest nadawane decyzją starosty na podstawie pozytywnego egzaminu i to ten dokument i decyzja dają uprawnienia do kierowania. Rozumiesz?

Dlatego przepisy kodeksu drogowego jednoznacznie mówią o tym, że kierowca może poruszać się po drogach publicznych dopiero wtedy, gdy odebrał dokument stwierdzający uprawnienia do kierowania pojazdem (KD art. 88, ust. 1 oraz art. 100b ust. 2 pkt. 1)

Sam odpowiedziałeś sobie na to pytanie.

Nie podałem to, o czym piszesz, bo tam nie ma nic o
  • Odpowiedz
Zadzwon na komendę i się zapytaj czy jesteś w systemie albo nie wsiadaj za kółko. Głupie ze się pytasz, a jak ktoś Ci odpowie to się upierasz przy swoim, w takim razie po co w ogóle się pytasz
  • Odpowiedz
@bet00n:

Do momentu odbioru dokumentu poruszasz się... bez dokumentu.


To jeździj bez, a jak ci dojebią aż się nie pozbierasz, to nie przychodź z lamentem.
Skończyłem rozmowę, skoro nic nie dociera.
I patrz się na kolegów, daleko zaj(e)dziesz.
  • Odpowiedz