Wpis z mikrobloga

Jeżeli widziałbyś że ktoś obok ciebie jest rabowany to uważasz że nie należy robić nic?


@lubieznymichal: Jeżeli napastnik ma broń to należy uciec i dopiero będąc w bezpiecznym miejscu zadzwonić po policję. Jak cię napastnik zastrzeli to martwy i tak nikomu już nie pomożesz.
  • Odpowiedz
@atestowanie2:
no ale napisałeś że

na pewno nie był to atak na przypadkowego niewinnego człowieka. Oczywiście od wymierzania kary powinien być sąd, a nie atak bronią na środku ulicy, ale ostatecznie kobieta zrobiła dokładnie to samo co chciał zrobić "zamachowiec"


Nie uważasz że na podstawie jednego gifa ciężko stwierdzić że to jest prawda, a raczej wydaje się że jednak jesteś od niej daleko?
  • Odpowiedz
Nie uważasz że na podstawie jednego gifa ciężko stwierdzić że to jest prawda, a raczej wydaje się że jednak jesteś od niej daleko?


@lubieznymichal: A czy ja napisałem gdzieś, że taka jest prawda? To tylko moje domysły, a prawda równie dobrze może być zupełnie inna - tego nie wiem¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@SirPsychoSexy: Losowy Marian spod trójki chcąc posiadać broń, musi trochę pestek wystrzelać. Nie różni się tym samym od szeregowego policjanta po podstawowym szkoleniu. Zaryzykuję stwierdzeniem, że taki Marian wystrzeli podczas nauki więcej.
  • Odpowiedz
@Polinik:
@atestowanie2:
@Vuko____:
To nie będzie stan wyższej konieczności, tylko obrona konieczna. Obrona konieczna wcale nie musi być obroną samego siebie, jak najbardziej można działać w obronie koniecznej broniąc kogoś innego.

Nie będzie to stan wyższej konieczności, ponieważ kluczową różnica między obroną konieczną a stanem wyższej konieczności jest to że w ramach obrony koniecznej broni się przed bezprawnym zamachem jakiegoś człowieka, natomiast w stanie wyższej konieczności "broni" się przed zagrożeniem wynikłym z innych okoliczności, sił przyrody etc. (np. wyważenie drzwi by ratować kogoś przed pożarem, zniszczenie czyichś drzewi jest wtedy legalne bo ratuje się dobro
  • Odpowiedz
@atestowanie2 jestes jedna z tych osob ktore beda naginac poziom rozumowania do granic absurdu zeby tylko obronic swoich oczekiwan. Jestes jedna z tych osob ktore nawet majac mozliwosc zaprzestania czegos zlego i tak uciekna i zostawia ludzi ktorzy licz ana Twoja pomoc na pastwe losu.

Poza tym irytujace jest Twoje teoretyzowanie. Tak jakbys co najmniej szkolil sie w taktyce walk ulicznych i siedzial w glowie atakujace. Bo oczywiscie w jednej sekundzie
  • Odpowiedz
To nawet nie była samoobrona, bo gościu zaatakował kogoś innego.

nie była samoobrona, bo gościu zaatakował kogoś innego

bo gościu zaatakował kogoś innego


@atestowanie2: xDDDDDDDDDDDDDDD Porażona ameba przy Tobie to moderator znanego portalu z poziomem IQ niższym niż gówno lecące na twoj pusty łeb xDDDDDD
  • Odpowiedz