Wpis z mikrobloga

Wczoraj w plus i minus był dobry artykuł o stanie intelektualnym naszej polskiej prawicy. Nie sposób się nie zgodzić z autorem, ze nasza prawica potrafi się tylko oburzać i nie jest intelektualnie zdolna do żadnej polemiki. Jeżeli ktoś go ominął to polecam, bo to bardzo trafna diagnoza.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1373015-Intelektualne-koltunstwo.html

#neuropa #polityka
  • 20
@ZaplutyKarzelReakcji: to praktycznie jak #neuropa nawykopie.
narazie to glownie neuropki mnie na czarnej maja z czego kilku prominentnych spamerow za podanie po prostu faktow i podwazenie ich propagandy (min tego ze kaczynski w gruzji byl ogarniac rurociag z ropa czy to ze glowne kraje ue lamia ciagle regulacje i lamia ich wiecej niz polska a do polski sie czepiaja) a nie prawicwcy(tutaj tylko jeden korwinista glab i socjalista thorkill)
@Nieprzyjazny_Ziemniak: nie. tylko dalem link do artykulu w ktorym jest satystyka lamania dyrektyw UE gdzie Francja i Niemcy sa nad Polska i do artykulu gdzie pisze ze Francja od 9 lat lamala przepisy budzetowe UE i nic im nikt nie zrobil a Jucker stwierdzil ze przecez Francji nie beda karac. To u jednego. U drugiego za wypomnienie po tweetem Sikorskiego ze Lech Kaczynski nie byl totalnie do dupy bo staral sie
@paintszopnoob: no i widzisz, bo łamanie dyrektyw nie ma nic do praworządności w danym kraju. Linkując takie rzeczy pod tematem (domyślam się że jakiś artykuł w Unii przeciwko Polsce?) Spełniasz rolę pozytecznego Idioty, który nie rozumie co linkuje i co komentuje.

My w Polsce łamiemy własną konstytucję, co jest znacznie poważniejsze niż jakieś dyrektywy. Do tego Ignorujemy wyroki tsue co już wgle pozostawię bez komentarza. Dyrektywy to przy tym pryszcz. A
@Nieprzyjazny_Ziemniak: no widzisz taka wlasnie z wami rozmowa. jak ue wprowadzi dyrektywe odnosnie przestrzegania praworzadnosci we wlasnym kraju to bedzie tylko kolejna dyrektywa ktora bedziemy lamac. nadal bedziemy o 10 lamanych dyrektyw nizej niz Francja czy Niemcy.

a gadanie ze my lamiemy konstytucje a oni tylko mniejsze problemy jest zalosne. to tak jak usprawiedliwiac zlodzieja bo przynajmniej nikogo nie zabil. UE nie egzekwuje swojego prawa wsrod glownych krajow zalozycieli a chce
@paintszopnoob: Ja nikogo nie usprawiedliwiam, uważam że reguły są po to żeby ich przestrzegać, i każdy kto je łamie/narusza powinien ponieśę karę. Jednakże wydaje mi się, że UE działa jak powinna - zajmuje się ważniejszymi rzeczami od razu. Dam analogiczny przykład: TK czeka 4+ lata żeby zbadać jakąś ustawę, a przez te 4+ lata ustawa sobie radośnie działa i szkodzi obywatelom, po czym w końcu TK sprawdza i odrzuca ustawę jako
@Nieprzyjazny_Ziemniak: Nie kontynuujac offtopa niezależnie od tego czy się zgadzamy czy nie i wracajac do tematu.

Powiedz szczerze - czy jestem u ciebie już na czrnej liscie za moje wypowiedzi? Bo u politycznych spamerów bardzo szybko za takie wypowiedzi tam trafiłem.

Jednoczesnie spamerzy z opozycyjnych stanowisk na czarnej u nikogo nie są o tutaj chociazby przyklad jak sie ladnie bawia miedzysoba:
https://www.wykop.pl/wpis/31909441/polityka-neuropa-4konserwy-ru-bekazpisu-bekazlewac/#comment-113139705