Wpis z mikrobloga

  • 0
@washington: nie no, kolega zawsze uprawiał jakieś sporty, tylko w wyniku przekroczenia pewnego wieku, w którym cudowny metabolizm przestaje tak dobrze działać, oraz z powodów różnych innych, po prostu systematycznie się zapuścił w ciągu ostatnich dwóch lat.
  • Odpowiedz
kalkulator i waga mu powiedziała. 184 cm wzrostu i 100 kg wagi, pruzy czym sporty zostały zarzucone rok temu, więc masy mięśniowej za wiele nie ma.


@noitakto: dude ja jestem trochę wyzszy i 5 kg mniej a runmageddony ogarniam...
  • Odpowiedz
@noitakto: jesli mial jakies problemy z ukladem ruchu, a wczesniej uprawial jakies sporty, to idz do niego wez porzadny kij i #!$%@? go po glowie krzyczac "wolniej debilu wolniej!!!".

Z wlasnego doswiadczenia i tego co widac na trasach i mirko, ludziom sie wydaje ze szybciej to lepiej i ze ogolnie biegaja za wolno, a dokladajac do tego ze kto cos robil na sportowo wczesniej, mamy gotowy mix. A potem jest
  • Odpowiedz
Rok temu jak byłem spaślakiem (25kg nadwagi) to po dłuższym bieganiu (>5km) bolały mnie kolana i wiązadła, czułem jak kość trze o kość ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Teraz zrzuciłem ~20kg i nie mam już takich problemów.

Gdzieś widziałem filmic na YT jak fizjoterapeuta radzi jednak przed biegami zrucić tyle kg ile tylko możemy dla dobra naszych kolan, np. poprzez spacery czy szybkie marsze.
@noitakto:
  • Odpowiedz
@noitakto: Nie można, trzeba mieć prawo jazdy C+E
A tak na serio to będą potrzebne dobrze amortyzujące buty no i lepiej by było unikać asfaltu bo sobie może kolana szybko załatwić.
Jeżeli jest taka możliwość to niech najpierw zrzuci parę kilo na ergometrze wioślarskim czy innym rowerze
  • Odpowiedz
@noitakto: jak miałem taką nadwage (110kg przy 1.90 wzrostu) to miałem 18lat i dwa stawy skokowe w kostkach po skręceniach (przed zaczęciem biegania).
Nic mi nie było, grunt to dobre buty i dobre podłoże do biegania i dużo snu na regeneracje +porządna rozgrzewka z rozciąganiem.Zbiłem do 90kg przez 3miechy
  • Odpowiedz
@noitakto: miałem na studiach gościa który rąbał w piłkę kilka razy w tygodniu, do tego dołożył siłownie, zrzucił 20kg w rok ale popsuł kręgosłup, później twierdził że popełnił błąd bo powinien zacząć od rowerka
  • Odpowiedz