Wpis z mikrobloga

@MisiuMisiu bez jaj - na mojej studniówce też musieliśmy zapłacić za wszystkich, a studniówka kosztowała nas 120 czy 150 PLN za osobę. Było jedzenie, był DJ - tzn ziomek, co puszcza muzykę z Winamp - były jakieś dekoracje. No był bal.
@adamj57: To u mnie w liceum było spoko podejście do studniówki, 200pln od osoby, kto nie idzie ten nic nie płaci. Wódka we własnym zakresie, wszyscy pili, połowa osób szlugi przed lokalem jarała i nikt nie miał żadnego przypału, nawet ci co zezgonowali i trzeba było ich wynosić.
@adamj57: najlepsze jest to, że mimo tego iż to totalny debilizm, to i tak i tak będą musiały tę 100 zapłacić osoby nie idące, chyba że będzie im się chciało sądzić o 100zł xD Miałem podobną sytuację na uczelni. Prawda jest taka że lwia ilość placówek nauczania w naszym kraju to kliki służące na nabijaniu sobie kabzy poprzez kółko wzajemnej adoracji nauczycieli i dyrekcji, a nie nauczaniu.
Organizowałem w tym roku studniówkę w mojej szkole. Za imprezę na ok. 300 osób, cena za jednego uczestnika wyniosła 185 zł, niezależnie czy uczeń czy osoba towarzysząca. I piekła ich dupa ze trzeba było 5 zł jeszcze dopłacić (początkowy koszt miał być 180). To nie wyobrażam sobie co by było gdybym powiedział ze osoby nie wybierające sie na imprezę i tak płaca hajs XD Chyba by sie zesrali
@DonTom: Ha! u nas tego nie było - ze względu na to, że było nas raptem 30 osób do opłacenia studniówki, nauczyciele wiedzieli, że za osoby towarzyszące muszą zapłacić sami. I nauczyciele przedmiotów, które nie były w 'maturalne' też otrzymali zaproszenia płatne i co fajne - przyszli.
@Urashima na dodatek co jeśli ktoś się uczy ma 18 lat i nie ma rodziców ? Zdarza sie. Np. rodzice umarli lub dziecko, które było w domu dziecka , ale po ukończeniu 18 roku życia musiało go opuścić? Wtedy też mają dać zgodę od rodziców.
Poza tym nie znam podstawy prawnej, aby zadać tyle cb pieniędzy za coś co nie ma produktu/usługi w sumie nic w zamian. Ciekawe czy jest to nielegalne
@Miecz12: xD
Wiem tylko, że kolega za dociekanie miał przewalone totalnie. Baba go dręczyła na każdym sprawdzianie, wszyscy ściągali na bezczela, a tylko jemu zabrała kartkę i wlepiła 1. Dręczyła go przez dobre 2 miesiące za jedno pytanie xD Zastraszyli nas totalnie, nikt nie miał już ochoty pytać się gdzie jest kurrrła nasze 50 zł