Wpis z mikrobloga

Znalazłem coś takiego w starym testamencie

Jeśli mężczyzna znajdzie młodą kobietę - dziewicę niezaślubioną - pochwyci ją i śpi z nią, a znajdą ich, 29 odda ten mężczyzna, który z nią spał, ojcu młodej kobiety pięćdziesiąt syklów srebra i zostanie ona jego żoną. Za to, że jej gwałt zadał, nie będzie jej mógł porzucić przez całe swe życie


Pwt 22

hej #rozowepaski katoliczki skoro wierzycie w tego boszka dżizasa to nie powinniście mieć nic przeciwko gwałtom bo jest to zupełnie normalne.

Czekam na trolli co napiszą, że islam jest zły bo tam się "bardziej gwałci" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#tfwnogf #bekazkatoli #przegryw #stulejacontent
  • 88
@mastopiron: Stary Testament jest dość specyficzny i odnosi się do czasu zanim Bóg zesłał na Ziemię swojego syna Jezusa Chrystusa, który gładzi grzechy świata. Aczkolwiek nie jestem katolikiem i znam się tylko powierzchownie. Religia objawiona to oczywiście środek, którym prostym ludziom wpajano podstawowe zasady moralności i w podanym przez ciebie cytacie mamy tego przykład.
@rtvagdthc:
@DzikiKon:

Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie
@mastopiron: Ja jestem ateuszem ale przecież przytaczasz Stary Testament który dla katoli ma znacznie mniejszą wartość niż dla Żydów. Którzy też zresztą sobie dosyć wybiórczo z niego korzystają.

Jeżeli chociaż raz Jezus powiedział, że nie wolno innym zadawać gwałtu to cały ten cytat jest obalony w myśl katolickiej logiki.

Zaś Bóg mógł kiedyś być chaotyczny a później mogło mu się w głowie poprzestawiać ¯\_(ツ)_/¯ Chyba dobrze, nie? xD

Także jeżeli chcesz