Wpis z mikrobloga

Znalazłem coś takiego w starym testamencie

Jeśli mężczyzna znajdzie młodą kobietę - dziewicę niezaślubioną - pochwyci ją i śpi z nią, a znajdą ich, 29 odda ten mężczyzna, który z nią spał, ojcu młodej kobiety pięćdziesiąt syklów srebra i zostanie ona jego żoną. Za to, że jej gwałt zadał, nie będzie jej mógł porzucić przez całe swe życie


Pwt 22

hej #rozowepaski katoliczki skoro wierzycie w tego boszka dżizasa to nie powinniście mieć nic przeciwko gwałtom bo jest to zupełnie normalne.

Czekam na trolli co napiszą, że islam jest zły bo tam się "bardziej gwałci" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#tfwnogf #bekazkatoli #przegryw #stulejacontent
  • 88
@mastopiron: Paaaaanie, a gdzie tam masz napisane że jest to zupełnie normalne, przecież jak jasny #!$%@? tam jest uregulowanie prawne gwałtu czy tam jakiegoś cudzołóstwa. Kara pieniężna dla rodziny + zapewnienie bytu kobiecie. To tak jak byś wyjął losowy paragraf z polskiego kodeksu karnego w stylu "za zabójstwo 25 lat" i powiedział: "i co polaczki, nie powinniście mieć nic przeciwko zabijaniu".
@iAmTS:
No przyszedł Jezus i wypełnił prawo które go dotyczyło, co tu tłumaczyć?
Względnie katolików też nie obowiązuje 10 przykazań takie jak jest w ST.

Poczytaj np tutaj:

21 Słyszeliście, że powiedziano przodkom: Nie zabijaj!; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. 22 A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by rzekł swemu bratu: Raka, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu
@mastopiron Ej, ale taguj #gimboateizm

1. To stary testament, Jezus nie ma nic do tego
2. Prawo kościoła i prawo moralne chrześcijan opiera się na nowym testamencie i bóg w tej księdze się driametralnie różni od tego ze starego testamentu

I widzisz ? Chciałeś się pośmiać z katoli a sam wykazałeś się brakiem wiedzy.

PS: Jestem niewierzący
@mastopiron nie jest spoko, bo płacisz ojcu kupę hajsu za shanbienie jego córki, musisz ją poślubić (czyli utrzymywać do końca życia) i nie możesz się z nią rozwieść. W skrócie: jesteś karany. A za pochwalane uczynki się nie karze, chyba, że coś przegapiłem.
wypełnił prawo które go dotyczyło


@Christophy: chodzi mi o to, że "wypełniać prawo" to językowy twór religijny, nic nie znaczy w normalnej mowie. A co do przykazań to ok, jeżeli tezą Kościoła jest, że w zasadzie one tak samo wygasły a liczą się nowe przykazania (te o miłości z nowego, które w sumie pokrywają te 10 jak zmrużysz oczy) to luz. Tylko na #!$%@? zawraca się nimi głowę i powszechna wiedza,
@mastopiron no może i dla XXI-wiecznego stulejarza to może być nagroda, ale dla Żyda sprzed kilkudziesięciu wieków była to kara. Kontekst historyczny to się nazywa.
@Voraz:
Nie dostaniesz odpowiedzi na swoje pytania bo ich nie oczekujesz ;)
@iAmTS:
Ehh, nie mam odpowiednich fragmentów, ale jest wiele zapowiedzi o tym że "przyjdzie niejaki Mesjasz i wyzwoli naród Izraela". Będzie królem i takie tam. Tylko że żydki myśleli że będzie król z armią żeby oswobodzić Izrael spod buta Rzymian, natomiast Jezus wyzwalał ich z ich grzechów, zwycięża śmierć itd. Wypełnia pismo tym, że Syn człowieczy dał się