Wpis z mikrobloga

@mati9815: Był u mnie koleś z autotesto sprawdzać mój samochód.
Samochód normalnie używany w zimie, #!$%@? w błocie, a ten mierzył grubość lakieru nawet nie przecierając wcześniej miejsc, w których mierzy. #!$%@?ł milion zdjęć, przewiózł się kawałek i pojechaliśmy na podnośnik - wszedł, popatrzył i tyle. Popatrzył czy światła świecą (xD), czy wszystkie przyciski w środku działają (xD). Wielu rzeczy nie zauważył (na przykład braku jednego nadkola :D), o wielu sam
@mati9815: powiem tak musisz raz na jakiś czas porządnie go zagrzać na jakiejś trasie i dać mu w #!$%@? żeby się wyczyścił problem jest jak padnie świeca(u mnie właśnie tak się stało) mechanik mówi że bardzo często się urywają przy demontażu i mało kto chce się tego podjąć a tak poza tym to nic się z nim nie dzieje tylko trzeba raz na jakiś czas go przegonić
@mati9815: nie wiem bo umówiony jestem z majstrem że jak na wczasy pojadę to auto zostawię i będzie podlewał jakimś środkiem przez tydzień tą świece aby zminimalizować ryzyko urwania ps pamiętaj aby po szybkiej jeździe przed zgaszeniem auta trochę poczekać aby turbina ostygła a po odpaleniu poczekać z parę sekund aby skrzynia dobiła ciśnienia( ja odpalam silnik zapinam pasy puszczam muzykę i dopiero wtedy ruszam) i gazuj go dopiero jak silnik
@mati9815: ale tak jak mówie ja bym szukał 500 308km legendarny niezniszczalny silnik włożysz dobrą instalacje lpg i cena paliwa nie powinna przekraczać tego 2.7cdi a może być nawet taniej i silnik napewno lepszy jakościowo od 2.7
@kaktus1202 mam aktualnie właśnie w209 z 2.7 CDI w automacie, fakt start ma w miarę dobry ale rewelacji też nie ma.

@mati9815 co do silnika fakt jest wytrzymały. Jedyny problem jaki z nim mam to fakt, że już 3 razy miałem przedmuch w gnieździe wtryskiwacza (może to wynikać bardziej z faktu że mechanik popsuł gwint, raz po regeneracji wtryskiwaczy). W efekcie potrafi zasysać spaliny przez filtr powietrza wentylacji (jest nad akumulatorem z
@Cerasus: zasjoczyłeś mnie tym co Ci się dzieje, ja to auto mam już 3 lata i puki co oprócz tej świecy i turbiny która sie zablokowała (poprzedni właściciel jeździł tylko po mieście ,nie używał jej i się zastała )to nic sie nie dzieje