Wpis z mikrobloga

Ale tak szczerze to jak usprawiedliwić akt który zabija inny organizm ludzki?


@VeleiN: Ale po co usprawiedliwiać? Trzeba po prostu przejść nad tym do porządku dziennego i żyć sobie spokojnie.
Chyba że ktoś nie umie sobie poradzić ze świadomością, że jest mordercą, no to wtedy albo tego nie zrobi ALBO BĘDZIE UDAWAŁ ŻE ABORTOWANE DZIECKO TO "TYLKO ZLEPEK KOMÓREK". ¯\_(ツ)_/¯

Nie bądźcie lamusami aborcjoniści - bierzcie to na klatę.
  • Odpowiedz
@eyehategod:
Ma sens. Można do tego podejść w pewien szowinistyczny sposób i powiedzieć - człowiek jest najlepszy, bo jest najsilniejszy, więc reszta gatunków jest warta mniej, więc nie robimy problemów o jakieś krzywdy i cierpienia zwierząt, stawiamy ludzi na pierwszym miejscu. I to podejście ma sens, jest racjonalne w jakimś stopniu. Ale jak wychodzą jacyś lewicowcy i z jednej strony mówią, że w sumie to aborcja jest spoko, a z
  • Odpowiedz
Zastanawia mnie, że przy okazji tego tematu zawsze zbierają się dwie grupki, które próbują przekrzyczeć się nawzajem o to która ma rację, a zupełnie zapominają zawsze o jednym, podstawowym, niezbywalnym i zasadnym prawie matki - prawie decydowania o sobie i swoim ciele. Nikomu z tych krzykaczy nic do tego co ona robi ze swoim ciałem i komórkami które w nim wyhodowała - niezależnie czy to się komukolwiek podoba czy nie. Zadziwia mnie
  • Odpowiedz
@3edcvfr4: Jestem za tym aby to matka decydowała, a nie inni ludzie. To nie moja sprawa gdy ktoś chce usuwać ciążę, więc dlaczego w ogóle mam się udzielać? Nie moje dziecko, nie moja żona, nie moja sprawa.
  • Odpowiedz
@3edcvfr4: Zabicie urodzonego dziecka, a usunięcie ciąży to jednak nie jest to samo. Do czasu porodu to tylko i wyłącznie sprawa matki. Swoją drogą zabójstwa noworodków zwykle biorą się właśnie z zakazu aborcji. O ile prościej byłoby po prostu normalnie usunąć ciążę i dać kobiecie święty spokój.
  • Odpowiedz
@Flypho

Ale jak przychodzi 'zabić' trzymilimetrową kijankę z zalążkiem układu nerwowego


Ty też jesteś tą trzymilimetrowa kijanka - tylko wyrośniętą ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz