Wpis z mikrobloga

@xpiston: to jest jednostka urojona, czyli 'i' takie, że i^2 = -1
Równania wielomianowe n-tego stopnia mają zawsze n lub mniej niż n pierwiastków rzeczywistych, ale zawsze mają n pierwiastków zespolonych, czyli takich w postaci ai + b, gdzie a i b są liczbami rzeczywistymi.
  • Odpowiedz
@Krathac: Nie znałem, ale jak tak patrzę, to nie trzeba się wspinać na wyżyny możliwości swojej pamięci. Przecież tam są dwa różne wyrażenia pod pierwiastkiem,a x2 i x3 różni się raptem dwoma znakami... aż wstyd tego nie znać, naprawdę. Kajam się i nadrabiam swoje zaległości.

i to liczba, która po podniesieniu do kwadratu daje -1, taka jest definicja.
Pierwiastek nie może to być, bo jednoznacznie określone jest, że pierwiastkuje się
  • Odpowiedz
o kuwa! Bordo zostałem!


@regis_uszatek: xDDDDDDDDDDD

Witaj w rodzinie. Niedługo zostaniesz oprowadzony i dostaniesz swój pokój. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@NiebieskaFanta: Hehe wspomnienia, u nas powtarzaliśmy zawsze na początku matematyki zadania z wykorzystaniem wzorów Cardano i mieliśmy taką rymowankę "Wzory Cardano n----------y co rano" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Równania wielomianowe n-tego stopnia mają zawsze n lub mniej niż n pierwiastków rzeczywistych, ale zawsze mają n pierwiastków zespolonych, czyli takich w postaci ai + b, gdzie a i b są liczbami rzeczywistymi.


@Emerkaes: Really?
To podaj mi tu zaraz drugi pierwiastek równania y=x^2+2x+1
albo równania y=x^
  • Odpowiedz
Tylko kujony ucza sie na pamiec, prawdziwe talenty ida na egzamin ze znajomoscia tylko dodawania, w trakcie egzaminu odkrywaja mnozenie dzielenie pierw log sin cos wyprowadzaja wzory tworza nowe teorie dowodza ich poprawnosci
  • Odpowiedz