Wpis z mikrobloga

@Krathac: a to nie jest tak że prościej by było to brać pierwiastki z wyrazu wolnego?? i ładnie je w tabeli podzielić i wynik masz z marszu kilka minut i z bani??Xd ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Równania wielomianowe n-tego stopnia mają zawsze n lub mniej niż n pierwiastków rzeczywistych, ale zawsze mają n pierwiastków zespolonych, czyli takich w postaci ai + b, gdzie a i b są liczbami rzeczywistymi.


@Emerkaes: To też nie do końca prawda, np. x^7=0 ma tylko jeden pierwiastek mimo tego, że jest równaniem siodmego stopnia. Suma krotności wszystkich pierwiastków w zbiorze liczb zespolonych jest równa stopniowi wielomianu.
Kiedy aplikowałem do pierwszej pracy miałem wypisać wzory Cardano jako zadanie rekrutacyjne. Trochę stres, bo stałem sam przy tablicy a na ręce patrzyło mi dwóch doświadczonych programistów. Na szczęście udało mi się, teraz wiem jak bardzo to jest potrzebne w pracy inżyniera oprogramowania, wcześniej zupełnie niedoceniałem wartości matematyki.
@qwertyu: Niby tak, ale po co iść tak okrężną drogą? W mgnieniu oka wszystko pięknie wychodzi, gdy użyjemy całek stochastycznych. W podstawie może ich nie ma, ale przecież wstyd ich nie znać...