Wpis z mikrobloga

Chrześnica moje różowej właśnie ma 1 komunie. Jedyne tematy jakie się przewijają to: co dostane, a co dostanie koleżanka, a czemu nie quad, jaki fryzjer kogo uczesze i za ile, ilu kto będzie miał gości, ile będzie trwała impreza, jakie ozdoby do sukienki itp. Itd. Ani razu nie było mowy o tym że to wydarzenie coś znaczy w sensie duchowym. Z drugiej strony wydaje mi się że KK specjalnie wyznaczył taki wiek na 1 komunię, jak by to był ostatni czas kiedy da się bez oporu wcisnąć ciemnotę.

#katolicyzm #chrzescijanstwo #komunia #komuniaswieta
  • 85
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@meres i to jest świetny przykład jak na jednym cytacie, który jest opacznie interpretowany, zbudowano całą organizację przynoszącą pewnej grupie ludzi przeogromne i w większości nieopodatkowane zyski.
Przeczytaj sobie pierwsze wersy i zobacz co zrobił dla Ciebie Jezus typie.
On przyszedł aby samemu złożyć swoje ciało w ofierze za cały świat.
"CHLEBEM KTÓRY JA DAM JEST MOJE ŻYCIE ZA ŻYCIE ŚWIATA."
Cytat za cytat... taka walka trwa od kilkuset lat i
J.....s - @meres i to jest świetny przykład jak na jednym cytacie, który jest opaczni...

źródło: comment_7GKePc9wMFdIW62KIJ2weJev6d6TsAgB.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@meres a dlaczego ksiądz ma brać za ślub do własnej kieszeni? Z jakiej racji? Albo za pogrzeb? To wszystko jest w jego obowiązkach. Już byś lepiej dał przykład że chciałbym fajnego księdza z innej parafii żeby mi poprowadził ceremonię ślubu to ok. Dałem mu za fatyge. Tylko wtedy trzeba też dać proboszczowi w swoim kościele bo jest stratny. Znam taki przypadek.
  • Odpowiedz
  • 0
@Ju_ras A która wersja jest poprawa? Na świecie istnieje około 44 tysiące różnych religii/wyznań chrześcijańskich i KAŻDA uważa że jest jedyną i wyjątkową. Wybacz, ale ja wolę wersje 1.0 w której jest depozyt wiary strzeżony i poświadczony przez Apostołów i ich następców :-)
  • Odpowiedz
@korkyx moja córka ma komunie za tydzień, przez ostatnie parę miesięcy martwiłem się bardziej o koszt obiadu dla rodziny niż duchowy aspekt tej imprezy... 4.5 k poszło psu w dupe...
  • Odpowiedz
  • 0
@salvador5000 A z czego ma żyć i się utrzymać? Jeden pan po kolędzie akurat też wysunął taki argument że "powinno być za darmo". Akurat tak się składało, że za kilka miesięcy jego córka miała mieć ślub. No to odparłem, że udzielę za darmo, ale on (z racji że jest mechanikiem samochodowym) za darmo mi wymieni akumulator i olej. Nic nie odpowiedział. Jeżeli będę mógł za "ojcze nasz" zatankować auto, za "zdrowaś
  • Odpowiedz
@meres a rób co chcesz :D ja wolę tą wersję, która jest poświadczona przez samego Jezusa Chrystusa i jego słowo xD.
Jak wolisz się rozmieniać na drobne to nic mi do tego idziesz szeroką bramą... Ja wolę tą węższą ale poswiadczoną przez nauczyciela, a nie jego uczniów, bo ludzie są omylni, byli i będą...nawet kiedy przemawiają ex catedra! Elo! ( ),
  • Odpowiedz
@meres no to poproszę rachunek. Aha, nie możecie. Jedna z dziewczynek jest z domu opieki. Rodzice chcieli za nią zapłacić ale opiekun powiedział że nie ma problemu, że zapłaci dom opieki bo mają na yo pieniądze ale musi się rozliczyć. A jak się rozliczy jak nie będzie miał rachunku? U mnie w parafii jest jeden ksiądz. Nie ma z kim się dzielić. Co ciekawe w innej parafii żadnej ofiary ołtarza ksiądz
  • Odpowiedz
  • 1
@Ju_ras Nauczyciel powiedział do Piotra "Ty jesteś skała (opoka) i na tej skalę zbuduje mój Kościół. A bramy piekielne go nie przemogą". Apostołowie po śmierci Jezusa ustanowili sporo praw, o których ich nauczyciel nie wspominał (chrzest dzieci, czystość wszystkich pokarmów, brak konieczności obrzezania). I teraz ewangelicy i większość prostestantow (bo czuje coś ze któryś z tych nurtów reprezentujesz) ma trudność bo z jednej strony odrzucamy Tradycje Apostoloska, a z drugiej niektóre
  • Odpowiedz
  • 0
@salvador5000 Bardzo chętnie wystawiłbym rachunki. Nie byłoby już "co łaska" a więc 200 maks 300 zł (bo tyle ludzie dają w mojej parafii za pogrzeby i śluby), tylko zgodnie z prawem i ładnie opodatkowany byłby cennik, np. za pogrzeb 800 zł i do widzenia. Wszelkiej maści kasy fiskalne, paragony i rachunki nie uderzyłby w Kościół czy księży, jak to wielu myśli, ale w ludzi. Jeżeli teraz jakiś x ma "cennik" to
  • Odpowiedz
@Naxster: @Ju_ras O pierwszej komunii? Czy Wy ludzie macie po 12 lat? To przecież oczywiste, że pierwsza komunia to tylko obrządek tradycyjny, który przypomina słowiańskie postrzyżynym czy obrzędy semickie. Z chrześcijaństwa to po prostu pierwsza eucharystia- sakrament w życiu danego człowieka, przy okazji ma charakter bardziej uroczysty. To tylko tyle i nic więcej. Nie potrzeba drogiej alby czy kasy w kopercie. Ja prdl co za naród. Co chcecie jeszcze
  • Odpowiedz
To przecież oczywiste, że pierwsza komunia to tylko obrządek tradycyjny


@djtartini1: no i to właśnie powiedziała pierwsza osoba w tej nitce. Jak widać niektórym trzeba tłumaczyć jak wiązać buty. I jak czytać z krztyną k---a zrozumienia.
  • Odpowiedz
Wszelkiej maści kasy fiskalne, paragony i rachunki nie uderzyłby w Kościół czy księży, jak to wielu myśli, ale w ludzi.


@meres: HAHAHAH xD
Ogólnie ładne masz podejście, szczere. Nie ma żadnego powołania, jest robota jak każda inna. Posługa? Raczej usługa, za którą się płaci. Ktoś ma ślub czyli naprawdę drogą imprezę w rodzinie? A c--j to księdza obchodzi, kasa do ręki a nie XD
Podoba mi się, naprawdę mi się to podoba.
Ale mylisz się, to by kopnęło tylko i wyłącznie Kościół. Bo nie byłoby już tej aury, że to wyższy cel. Byłoby "płacę = wymagam". Jakby polskie plemię miało wejściówkę 3zł na mszę to baaardzo wielu by się zastanowiło czy klepane bez przemyślenia, bez treści, często ukierunkowane politycznie kazanie jest warte tych 3 zeta. Tylko najpierw trzeba zrobić więcej
  • Odpowiedz
@Naxster: Tradycyjna jest tylko uroczysta otoczka, bo wiąże się w np. w Polsce z obrzędami słowiańskimi, jako eucharystia tak jak każda jest sakramentem i nie wiem skąd wam się wzięło, że nie ma go w Biblii. Komunia= eucharystia, jako pierwsza jest bardziej uroczysta, ale to bardziej uroczysta sprowadzić się można do dwuminutowej modlitwy i tak zazwyczaj jest przy pierwszej komunii osoby starszej. To co robią dzieci i ich matki to
  • Odpowiedz
@djtartini1 ty bucu xD słowiańskie postrzyżyny!? Jakim prawem mieszasz to pogaństwo z chrześcijaństwem? Brak mi na Ciebie słów... dobrze, że JESZCZE nie ma obowiązku uczestniczyć w tym zbiorowym szaleństwie z takimi pseudo świadkami Pana zastępów, którzy myślą że wiedzą wszystko...a g---o wiedzą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz