Wpis z mikrobloga

Chrześnica moje różowej właśnie ma 1 komunie. Jedyne tematy jakie się przewijają to: co dostane, a co dostanie koleżanka, a czemu nie quad, jaki fryzjer kogo uczesze i za ile, ilu kto będzie miał gości, ile będzie trwała impreza, jakie ozdoby do sukienki itp. Itd. Ani razu nie było mowy o tym że to wydarzenie coś znaczy w sensie duchowym. Z drugiej strony wydaje mi się że KK specjalnie wyznaczył taki wiek na 1 komunię, jak by to był ostatni czas kiedy da się bez oporu wcisnąć ciemnotę.

#katolicyzm #chrzescijanstwo #komunia #komuniaswieta
  • 85
@Klepajro uuu gimboateista wściekły w #!$%@? agresywny :D

W NT masz ustanowienie Eucharystii i łamanie chlebem. Kościół ustalił, że 8 letnie dzieci są wystarczająco dojrzałe, aby przystąpić do tego sakramentu (xx lat tu ośmiolatki były trochę inne niż dzisiaj). Party na komunię to wymysł LUDZI a nie kościoła. 50 lat temu robiło się skromny obiad a dzisiaj #!$%@? się bibe jak wesele nie dlatego, że kościół tak chce tylko dlatego, że ludzie
@sretete: Skąd wiesz, że nie czytałem? Robienie takich założeń to typowy argument ad personam. Dalej, nie lubię takich rozmów i szybko je ucinam, bo każdy ma swoje przekonania i nie obchodzi mi to w co inni wierząitd. Natomiast nie lubię jak ktoś zwyczajnie się wypowiada na tematy o których nie ma pojęcia i to bez znaczenia w jakiej dziedzinie. Naprawdę też nie mam ochoty tłumaczyć Biblii od początku do końca, bo
@wujaszek_billy: @Klepajro: przecież nawet podczas sakramentu kapłan cytuje Biblię:

to czyńcie na moją pamiątkę

cała msza to pamiątka/wspomnienie Ostatniej Wieczerzy, podczas której przyjmowano komunie:

On to bowiem gdy dobrowolnie wydając się na mękę, wziął chleb i dzięki Tobie składając łamał i rozdawał swoim uczniom mówiąc: Bierzcie i jedzcie z tego wszyscy to jest bowiem ciało moje, które za was będzie wydane. Podobnie po wieczerzy wziął kielich i ponownie dzięki Tobie
@djtartini1: o komunii a biblii nie ma ani słowa, gdybyś ją znał podałbyś fragment i zamknął usta niedowiarkom. Jest mowa tylko o łamaniu się chlebem co jest starym żydowskim zwyczajem. Katolicka eucharystia czyli transsubstancjacja to wymysł kościoła, podobnie jak chrzest dzieci.

@antros: pokaż mi fragment gdzie tak jest w biblii napisane. Nawet w drugim cytacie jest nieścisłość jeśli porównać przekład z biblii tysiąclecia czy też innych tłumaczeń.

Kościół katolicki już