Wpis z mikrobloga

  • 367
Co widzimy na zdjęciu? Ktoś kupił Matiza i wstydził się że to Daewoo więc przykleił logo FIATA? A właśnie że nie! To jest oryginalny FIAT. Jest to FIAT Cinquecento (500) Lucciola. Projekt Giugiaro, z którego FIAT chciał zrobić następcę Cinquecento. Ale jednak FIAT się rozmyślił i stworzył własną konstrukcję czyli dobrze znane nam Seicento. A co się stało z Lucciolą? Licencję projektu, który FIAT wyrzucił na śmietnik odkupiło Daewoo i produkowało na bazie tego projektu, oczywiście zmodyfikowanego przez siebie, swój własny model, czyli bardzo dobrze znanego w Polsce Daewoo Matiz

#motoryzacja #samochody #ciekawostki
Ryzu17 - Co widzimy na zdjęciu? Ktoś kupił Matiza i wstydził się że to Daewoo więc pr...

źródło: comment_NDth4pJAYfm33A2xqECeJXFspUP7sChR.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ryzu17 Mój Matiz przetrwał dochowanie tylko z kilkoma zadrapaniami i chyba rozbitą szybą.
Co więcej rodzice kupili go salonowego bo z różnymi zniżkami mieli go w tedy za jakieś śmieszne pieniądze.
  • Odpowiedz
@Ryzu17 mój tata miał Matiza z salonu i na tamte czasy po przesiadce z malucha to był zupełnie inny poziom. Klimatyzacja w środku, elektryczne szyby. W 4 osoby nad morze nim jechaliśmy, bez autostrad i nie było problemów. Nie był awaryjny, miał poduszki, tani w naprawie. Takie były czasy i takimi samochodami się jeździło. Obecnie mamy inne standardy więc taki Matiz nie robi szału.
  • Odpowiedz
@EmilianSzwaja: GM przedłużał życie swoich konstrukcji, które jako Ople już były przestarzałe. Jednak w krajach rozwijających się cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem jako marka Daewoo. Przykładem jest Daewoo Nexia, która jest praktycznie samochodem Opel Kadett E i produkowana była do 2016 roku.
  • Odpowiedz
@Ryzu17 ludźmi kierowało to, że był nowy z salonu, sam sobie wybrałeś jaki chciałeś kolor czy wyposażenie i w dodatku był nadal tani jak barszcz :D
  • Odpowiedz
Daewoo miało też dwie terenówki od Ssang-Yonga sprzedawane pod własną marką


@SonyKrokiet: koło mnie taka parkuje, całkiem solidnie i potężnie wygląda. Zdziwiłem się kiedyś jak zobaczyłem logo Daewoo. :D
  • Odpowiedz
@EmilianSzwaja: no na obrazku model z lat 70., oczywiście w cholerę ładniejszy od późniejszych, ale z biedasilnikami. K---a, Niemcy, nie mogliście tam od razu walnąć jednostki 2.0 z jakąś sensowną mocą? Byłoby kultowe auto, a tak 2.0 władowali dopiero do modelu z lat 80., który wyglądał już jak g---o, a na obrazku max mamy 1,9l i 90KM - czyli o te 20KM za mało, by to auto miało dobre przyspieszenie
  • Odpowiedz
Trudno mówić że "Fiat opracował nową konstrukcję - Seicento", bo Seicento tak na prawdę nie było nową konstrukcją tylko Cinquecento po gruntownym odświeżeniu. Dopiero Panda była jakimś nowym autem
  • Odpowiedz