Wpis z mikrobloga

  • 367
Co widzimy na zdjęciu? Ktoś kupił Matiza i wstydził się że to Daewoo więc przykleił logo FIATA? A właśnie że nie! To jest oryginalny FIAT. Jest to FIAT Cinquecento (500) Lucciola. Projekt Giugiaro, z którego FIAT chciał zrobić następcę Cinquecento. Ale jednak FIAT się rozmyślił i stworzył własną konstrukcję czyli dobrze znane nam Seicento. A co się stało z Lucciolą? Licencję projektu, który FIAT wyrzucił na śmietnik odkupiło Daewoo i produkowało na bazie tego projektu, oczywiście zmodyfikowanego przez siebie, swój własny model, czyli bardzo dobrze znanego w Polsce Daewoo Matiz

#motoryzacja #samochody #ciekawostki
Ryzu17 - Co widzimy na zdjęciu? Ktoś kupił Matiza i wstydził się że to Daewoo więc pr...

źródło: comment_NDth4pJAYfm33A2xqECeJXFspUP7sChR.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
@Ryzu17: no, bo firma Daewoo to był tak zwany chaeng, czy jakoś tak, czyli koncern, który odkupował gotowy konstrukcje i projekty. No to już zapewne wiesz że Daewoo Nexia to był Opel Kadett nawet deskę rozdzielczą miał prosto z kadeta a Daewoo Espero to był Opel Ascona. Ja tylko nie wiem jakim autem oryginalnie był Daewoo Lanos, czyją konstrukcją.
  • Odpowiedz
@Ryzu17: matiz zajebiste autko, był (i jest nadal póki rdza go nie rozłoży xd) u mnie w rodzinie taki jeden to chyba pięć osób się uczyło na nim jeździć i nie zawiódł ani razu do teraz.
  • Odpowiedz
via Android
  • 11
@Zubern jechałem może ze 3 razy Matizem, wszystko w nim wygląda jakby trzymało się na słowo honoru, drzwi mają grubość kilku centymetrów, blachy tak cienkie że od samego patrzenia się zginają, a siedzania masakrycznie nie wygodne
  • Odpowiedz
@Ryzu17: gdzieś słyszałem, że po rebrandingu na FSO Matiz, fabryka nadal wypuszczała auta z kierownicą ze znakiem Daewoo - bo nie zamówili/zalegały w magazynie ¯\_(ツ)_/¯

  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Zubern w takim przypadku to rozumiem kupno Matiza, ale do dziś nie mogę zrozumieć co kirowialo ludźmi którzy kupowali do z salonu ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz