Wpis z mikrobloga

196944 - 62 = 196882

Właśnie niedawno wróciłem z przejażdżki nowym Tribanem100.
Po kilku latach na Lazaro z za dużą ramą to zakochałem się w moment xD
mega zadowolony z zakupu (tak wiem to tylko bieda-gravel, pseudo-rower), fajna krótka rama, bardzo mi się podoba pozycja i baranek z kilkoma opcjami chwytu ;)
W przyszłości wymienię koło z kasetą i przerzutkę+klamomanetka (chociaż ta dźwignia na kierownicy nie jest tragiczna).
btw. serwis w Decathlonie to jest tragedia- wyjeżdżam na osiedle, kilka zakrętów i kierownica krzywo xD przy okazji posprawdzałem wszystkie inne śrubki, ale mam jeszcze problem, że łańcuch coś ciężko wskakuje na najmniejszą zębatkę.
Z minusów to hamulce i siodełko, w lazaro miałem bardziej płaskie ale może to kwestia odpowiedniej regulacji?

#wykoptribanclub #rower #triban100 #gravel

W tym tygodniu to już 62km!
#rowerowyrownik #ruszmirko

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

liwa12 - 196944 - 62 = 196882

Właśnie niedawno wróciłem z przejażdżki nowym Triban...

źródło: comment_V6nzOvfuUuzAjSlMM2zjfaFi2GlbyWJX.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@brachistochrona: próbowałem ale i tak średnio coś chodzi, na środkowych ok, te skrajne słychać ocieranie. Albo mi się wydaje, albo wózek jest lekko krzywy. Możliwe też, że poprostu taki urok bieda tourneya lub przez tą jedną zębatke z przodu za mocno na ukos chodzi?
@Azenoth: nie jak dla mnie ok, lekko idzie.
  • Odpowiedz
@liwa12: Idealnie, sam chce go kupić :)
Opowiadaj, nie przeszkadza Ci ten system zmiany przerzutek na środku...? troche mnie to martwi, że to niebezpiecznie...
  • Odpowiedz
@liwa12: widzę, że coraz więcej osób go kupuje, sam jadę dziś obejrzeć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Miałem brać używkę Tribana 520, ale za delikatne to będzie na miasto/czasem polna droga.
  • Odpowiedz
@kmlbnd: Przepraszam, że zapomniałem odpisać xd
Mam już ok 1kkm nakręcone więc się już przyzwyczaiłem, ale pewnie mniej bezpieczne niż klamkomanetki.
@brylek: ja sporo jeżdżę polnymi drogami/lasem i sprawuje się naprawdę fajnie. Tylko koła przydałoby się już trochę wycentrować i przedni hamulec słaby, spróbuję wsadzić lepsze klocki. Raz musiałem zmienić dętkę i trochę trzeszczy mi siodełko, ale za dużo nie można wymagać od nowego roweru za 1k (
  • Odpowiedz
@liwa12: no właśnie. Ja chętnie kupiłbym Tribana 520, ale boję się, że nie poradzi sobie to na mieście, czasem lubię zjechać z asfaltu. Najbardziej boję się tego wolnobiegu z tyłu i małej ilości przełożeń.
  • Odpowiedz
@brylek: ja pewnie zmienię koło z tyłu na kasete jak to się zajedzie.
Ja wcześniej jeździłem bardziej siłowo, a teraz ze względu na te przełożenia kręcę z większą kadencją i tylko na długich zjazdach czasem brakuje biegu, chyba że jesteś już bardziej pro to może być problem.
  • Odpowiedz