Wpis z mikrobloga

Ja pitole. Pisze na Mirko. Pewnie zjedza mnie i wypluja.

Sluchajcie. zaczalem nowy projekt. Mysle o zbudowaniu bardzo nowoczesnego osiedla mieszkalnego (resort).

Co moze pojsc nie tak?
1. Jestem z IT. Czyli malo wiem gerneralnie o budownictwie. Kiedys panele kladlem.
2. Pracuje w korpo i jeszcze go nie rzucilem.
3. Nie mam milion cebulionow w portfelu i nie mam nadzianych starych.

Co mam:
1. Dzialke super zlokalizowana. Przy polu golfowym nad samym jeziorem.
2. Pomysl
3. 40 lat. Wiec wybor mam pomiedzy zakupem skorzanych spodni, zeby jajka bylo widac. Do tego motor i jezdzic ze swoim kryzysem wieku sredniego.

Dlaczego mysle, ze bedzie to ciekawe dla wykop?
1. Bo na moich bledach naucza sie miliony. Wlasnie w tym tygodniu stracilem 15 000, bo chcialem oszczedzic i tak oszczedzilem.
2. Bo mozecie poczuc sie, ze budujecie to osiedle ze mna
3. Bo planuje zostawic jeden dom - dostepny dla kazdego.
4. Bo pewnie, bede walczyl z urzednikami - a to zawsze jest zabawne. :)

Gdzie jestem?
1. Zakup dzialki - zrobione
2. Czyszczenie dzialki (w trakcie)
3. Projekt osiedla - zrobiony
4. Budowanie - jeszcze nie zaczete.

Cos jeszcze powinienem tu napisac, zeby was zainteresowac?
#oakresort
  • 187
@niebieskosc: To w końcu to mają być domki do wynajęcia czy do posiadania jako dacza? Bo jeżeli jedno i drugie na raz to słabo to widzę. Nie wiem czy ktokolwiek będzie chciał kupić dom tuż obok domków na wynajem czyli weekendowych imprezowni. Dodatkowo jest spora różnica pomiędzy obsługą domów jednorodzinnych a domków na wynajem, gdzie stałe trzeba mieć kogoś kto posprząta, odda pościel do prania, odbierze klucze itp.

Bardziej pretensjonalnej nazwy
@niebieskosc mój ojciec zbudował osiedle na 70 domów. Niby ok...ale trafiło się kilku oszołomów, którzy non stop oskarżali go, że ukradnie itp. Pomimo miliona kontroli, wyroków sądowych. Ojciec raczej niczego się nie dorobił poza paroma dobrymi sąsiadami i domu z ogrodem. Całe życie był w pracy, non sto w stresie, miał 2 zawały i z 10 zaslabniec...

Przemyśl to. Co właściwie chcesz zrobić?
@niebieskosc: mogę dać Ci dwie rady:
1. Podstawą dobrej budowy jest zawsze zaufany i pewny kierownik budowy (taki który będzie na budowie codziennie a nie nie od święta).
2. Dobre kontakty z miejscowymi "notablami", potrafią skutecznie przyspieszyć sprawy urzędowe i nie tylko.
Życzę powodzenia i trzymam kciuki. Jestem w podobnym wieku a jedyne czego się dorobiłem to kredytu na mieszkanie i straty na giełdzie XD.
Pozdrawiam.
@niebieskosc Z punktu widzenia osoby na codzień projektującej dla deweloperów, co może pójść nie tak:
W projektowaniu: zła akustyka przegród budowlanych, zła termika, położone detale, błędy w sytuowaniu względem stron świata (oświetlenie światłem dziennym), niewłaściwie zaprojektowane styki hydroizolacji, brak optymalnych rozwiązań projektowych, brak badań gruntowych, olewanie badań gruntowych przez projektanta konstrukcji, dziurawy projekt na podstawie którego generalny wykonawca będzie miał roszczenia finansowe
W wykonawstwie: słabi inspektorzy nadzoru, inspektorzy nadzoru w kieszeni wykonawcy,
@niebieskosc
Kształciłem się na budowlańca, przeszedłem do it ;) chętnie poczytam

Ja bym się chciał dowiedzieć jak kupiłeś działkę ( w sensie od kogo, czy od razu budowlana czy musiałeś 'odrolnic', co sprawdzałeś przy zakupie - pewnie projekt zagospodarowania przestrzennego ale czy coś jeszcze)

PS polecam wziąć porządnego kierownika budowy który będzie na miejscu a nie, że będzie dojeżdżał doglądać :) chyba, że sam planujesz tam siedzieć i pilnować.