Wpis z mikrobloga

Ja pitole. Pisze na Mirko. Pewnie zjedza mnie i wypluja.

Sluchajcie. zaczalem nowy projekt. Mysle o zbudowaniu bardzo nowoczesnego osiedla mieszkalnego (resort).

Co moze pojsc nie tak?
1. Jestem z IT. Czyli malo wiem gerneralnie o budownictwie. Kiedys panele kladlem.
2. Pracuje w korpo i jeszcze go nie rzucilem.
3. Nie mam milion cebulionow w portfelu i nie mam nadzianych starych.

Co mam:
1. Dzialke super zlokalizowana. Przy polu golfowym nad samym jeziorem.
2. Pomysl
3. 40 lat. Wiec wybor mam pomiedzy zakupem skorzanych spodni, zeby jajka bylo widac. Do tego motor i jezdzic ze swoim kryzysem wieku sredniego.

Dlaczego mysle, ze bedzie to ciekawe dla wykop?
1. Bo na moich bledach naucza sie miliony. Wlasnie w tym tygodniu stracilem 15 000, bo chcialem oszczedzic i tak oszczedzilem.
2. Bo mozecie poczuc sie, ze budujecie to osiedle ze mna
3. Bo planuje zostawic jeden dom - dostepny dla kazdego.
4. Bo pewnie, bede walczyl z urzednikami - a to zawsze jest zabawne. :)

Gdzie jestem?
1. Zakup dzialki - zrobione
2. Czyszczenie dzialki (w trakcie)
3. Projekt osiedla - zrobiony
4. Budowanie - jeszcze nie zaczete.

Cos jeszcze powinienem tu napisac, zeby was zainteresowac?
#oakresort
  • 187
@niebieskosc z ciekawości - jakie koszty czyszczenia działki? też mam spora działkę i mocno zarośla. zastanawiam się jakie to będą koszty żeby ją doprowadzić donuzytku
@niebieskosc: Świetna sprawa i trzymam kciuki za powodzenie ! Szkoda, że wcześniej na siebie nie trafiliśmy. Niedawno założyliśmy swoje małe biuro architektoniczne, które stara się niecodziennie i ambitnie podchodzić do tematu. Jeśli w przyszłości chciałbyś rozwijać pomysł przypomnij sobie o nas www.zup-a.pl :)

Pozdrawiam
@niebieskosc pomysł spoko ale obawiam się że realia by to zweryfikowały i to w różny sposób, np. trafiliby się stali bywalcy którym byłoby tam tak dobrze pomieszkiwać za free. Czyli zablokowaliby fizycznie możliwość korzystania innym.

Sam budynek też musi się jakoś utrzymać, więc pobieranie opłat to raczej must.

Nie wiem czemu ale pierwsza myśl u mnie to był blok, z licznymi, małymi kwaterami za niewielkie pieniądze a na parterze większa sala do
@niebieskosc: A ja myślałem że ja tu jestem Mirosław Rockefeller bo w garaże inwestuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Via @jagunio

Po wykonaniu: #!$%@? klienci wykorzystujący najdrobniejsze uchybienia projektowe i wykonawcze do roszczeń finansowych, niedociągnięcia projektowe i wykonawcze skutkujące kolosalnymi kosztami napraw gwarancyjnych i konserwacji, wysokie koszta eksploatacyjne z uwagi na powyższe


To jest tak prawdziwe że muszę to potwierdzić. Janusze sobie roszczą "odszkodowania" od "złego stanu" garażu
@niebieskosc daj znac jesli nie masz jeszcze dostawcy materialow budowlancych, mogę Cię podpiąc pod jedną z największych firm w Polsce i będziesz kupować na ich zniżkach. Jak coś to pw.