Wpis z mikrobloga

Warto rzucać studia na I stopniu (informatyka) dla etatu na stanowisku programisty?
Niby spoko propozycja bo od razu więcej kasy, ale nie wiem jak pewna jest praca później.
Większość ofert wymaga jednak I stopnia infy lub pokrewnego dyplomu z tego co widzę.
#webdev
#pytanie #programowanie #programista15k #praca
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@no_one6: @wnocy:
Po studiach to raczej nic nie umiesz. Masz jakies podstawy i nic wiecej.

Jak konczyc to jednak cos pozadnego. Nie ma sensu tracic czasu na uczelnie z 2 czy 3 dziesiatki w kraju.
  • Odpowiedz
@no_one6: a ja się nie zgodzę z tezą @wnocy przynajmniej w moim przypadku i twierdzę że jakaś g---o - pseudo - prywatna uczelnia jest mniej poważana wśród pracodawców niż np. Politechnika . Chociaż zgodzę się z tym że ostatecznie decydują umiejętnności. Jak dla mnie to II stopień nie ma sensu. Skończyć pierwszy a potem zainwestować trochę kasy w certyfikaty, na pewno lepiej na tym wyjdziesz ;)
  • Odpowiedz
@wnocy: teoretycznie 'dobre' i coś tam wynioslem, ale określił bym to jako "bardziej świadomy". Tyrać też się nie chce jak widzę że dsp ma większe ciśnienie niż pożądane, albo w ogole, używanie git'a... Algo spoko- już zaliczyłem 1 z 2 przedmiotów o tym. Silniki baz? My mamy zaprojektować bazę danych... Ludzia się niceche nawet robić interfejsu. Nwm. Często się łapie że kuje by zaliczyc labki/ćw i np z sieci prawie
  • Odpowiedz
@no_one6: a to zdziwko. ja studiowałem zaocznie Informatykę na PK, z tego co mnie słuchy dochodziły Informatykę nawet na AGH dało się studiować także wiesz, piszę swoim przykładem. chociaż swoją drogą, praca informatyka w dzisiejszych czasach jest dość elastyczna i pewnie jakieś wcześniejsze wyjścia i odrabiania są akceptowalne także wiesz, nic straconego ;) tym bardziej że kilku studentów może zastąpić doświadczonego pracownika :D
  • Odpowiedz
Po studiach to raczej nic nie umiesz. Masz jakies podstawy i nic wiecej.


@Ojjojo: no i o tych podstawach mówię - szacowanie złożoności obliczeniowej, grafy, sortowania, itp. Później w pracy możesz w ogóle się z tym nie zetknąć, ale może też być tak, że ta wiedza Ci się przyda.
  • Odpowiedz
@Garg84: Dobrze się zastanów czy tryb życia

while(true){praca(); dom();}
będzie ci odpowiadał w wieku 20 lat. Jeśli masz możliwość skończyć studia to IMO korzystaj, nie wierzę że między nauką do kolosów nie znajdziesz czasu na rozwijanie umiejętności porządanych na rynku pracy.
  • Odpowiedz