Wpis z mikrobloga

Dzisiejszy #filmnawieczor to trochę bardziej znany thriller #scifi dostępny na #netflix czyli "Cloverfield Lane 10" (2016). Jak na reżyserki debiut Dana Trachtenberga materiał wypada bardzo dobrze, wciąga, rodzi pytania i nieraz (bardzo udanie!) bawi się z widzem w kotka i myszkę. Oczywiście można narzekać, że film zbudowany jest na znanych motywach, mamy bunkier, koniec świata ale mimo tego całość prezentuje się dobrze. Opis znajduje się w drugim spoilerze.

Nie byłbym sobą gdybym trochę nie ponarzekał ( ͡º ͜ʖ͡º) Uważam, że z obrazu można było wyciągnąć więcej np. w aspekcie odczuwania klaustrofobii, ciut lepiej zbudować bohaterów. No i ta końcówka - porzucenie kameralnej stylistyki na rzecz (spoiler)


nie każdemu przypadnie do gustu. Mimo wszystko nie uznałbym tego za wadę filmu, a raczej ciekawy zabieg, który jednym się spodoba a drugim nie. Ogółem - polecam, warto zobaczyć, scifi tam stosunkowo mało :)

Opis:


Jeśli podobają Ci moje wpisy dot. kina to mój tag to #poroncowekino. Przy okazji - jeśli dotarłeś do tego miejsca, zostaw plusa. O 21 wśród plusujących zrobię #rozdajo kuponu -10zł (apka, MWZ 20zł) na #pysznepl ʕʔ Będzie do wieczornego filmu co wszamać! #kino #film #filmy #sciencefiction #thriller #netflixpl
Poroniec - Dzisiejszy #filmnawieczor to trochę bardziej znany thriller #scifi dostępn...

źródło: comment_hUgigzKtZQCxB7YfTmQORk3Nm6HHnFoU.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@Poroniec: Moim zdaniem film genialny. Co 10 min zmieniała się moja ocena sytuacji (ciężko przewidzieć co jest prawda, a co nie). Świetne kino z przemyślanym przebiegiem fabuły.
  • Odpowiedz
@Poroniec: Czytałam wiele opinii i nie widziałam żeby komuś to zakończenie przypadło do gustu, no ale innego być nie mogło ze względu na przynależność do wspólnego uniwersum. Aż sobie chyba obejrzę Project Monster.
  • Odpowiedz
@szuleer: No muszę przyznać, że po 90 minutach psychologicznej batalii między potencjalną ofiara porwania, a potencjalnym niezrównoważonym psychicznie porywaczem, jak zobaczyłem obcych to szczęka mi opadła i pomyślałem WTF, ale skąd, co, jak, dlaczego?!?! Przyznam, że tylu zwrotów akcji już dawno nie widziałem w tak krótkich odstępach czasu.
  • Odpowiedz
@Poroniec: Dziwnie się oglądało, bo tytuł podpowiadał mi, że to będzie o inwazji obcych. A tymczasem...
Mi się bardzo podobał, wywoływał bardzo różne odczucia, oceniam bardzo wysoko, jeden z takich filmów, które zostają w głowie.
  • Odpowiedz
  • 1
@pizza-eco Project Monster miał mieszane opinie, ale mi się bardzooo podobało. Poszliśmy paczka znajomych do kina i film wybrany trochę z przypadku na zasadzie "ten jest z potworem jakimś" ( ͡º ͜ʖ͡º), a później była już ostra jazda. W domu film nie robi już takiego wrażenia niemniej polecam.
  • Odpowiedz