Wpis z mikrobloga

@Tommy__: w punktach wyjaśnię ci dlaczego ten mem jest żałosny i nieśmieszny:
1. Nie trzeba być katolikiem żeby korzystać z dziedzictwa kulturowego w postaci świąt, zabaw, kolacji z rodziną czy wymieniania się prezentami. Z tego prostego powodu udział Nergala i Czubaszek w kampanii promocyjnej nie stanowi żadnego gwałtu na logice.
2. "Walka o normalność. Przewodnik do autoterapii homoseksualizmu" - mniejsza o to czy książka jest homofobiczna czy nie - przede wszystkim
@banan_termoaktywny: Ale wiesz, że jak zakażesz sprzedaży tej książki w Empiku to i tak będzie się ją dało kupić gdzie indziej? ¯\_(ツ)_/¯

1. Promowanie zakupów świątecznych osobą, która nienawidzi katolików + osobą, która jest dumna z aborcji (tym bardziej żałosne, że świętuje się tutaj narodzenie kogoś) to rzeczywiście nie jest żaden gwałt na logice xD. No ale prywatna firma, co mnie to.
2. Póki co to wydawanie takich książek nie jest
pluj sie wiec do autora i wydawcy, empik to tylko sprzedawca


@rodzinnabutelka: nie zamierzam się nigdzie "pluć" bo mam to centralnie w dupie. Po prostu tłumacze Januszkom dlaczego ich super śmieszne memy są żałosne, nielogiczne i #!$%@?ą logikę + RiGCZ.

Ale wiesz, że jak zakażesz sprzedaży tej książki w Empiku to i tak będzie się ją dało kupić gdzie indziej? ¯_(ツ)_/¯


@Tommy__: ale wiesz, że mam gdzieś tę książkę i
@Tommy__: Indeks ksiąg zakazanych to przecież doskonały pomysł, prawda #neuropa ( ͡° ͜ʖ ͡°)?

Bo przecież niczym się to nie różni od złego, "katolskiego" indeksu z dawnych czasów. I tu i tu mamy sprzeczność z ówczesną "nauką" (tak, w tamtych czasach geocentryzm to była wykładnia naukowa. błędna, ale jednak wykładnia).
Równie dobrze za 50 czy 100 lat (bo jacyś źli prawaccy rasiści wygrają jaką większą wojnę i
@banan_termoaktywny:

Święta nie należą tylko i wyłącznie do katolików. Nie trzeba być katolikiem żeby spotykać się z rodziną, zjeść uroczystą kolację, wymienić się prezentami. To tzw. dziedzictwo kulturowe którego jesteśmy spadkobiercami. Oczywiście wychodzi ono bezpośrednio z tradycji chrześcijańskiej, jednak można spędzać święta (a może raczej "okres świąteczny") w oderwaniu od tejże, chrześcijańskiej/katolickiej tradycji.


Dalej uważam, że wrzucanie takich skrajnych osób do reklam świątecznych to przesada. Empik chyba też tak uważa, bo
Dalej uważam, że wrzucanie takich skrajnych osób do reklam świątecznych to przesada. Empik chyba też tak uważa, bo ostatecznie je usunął i przeprosił.


@Tommy__: no i widzisz. Nie znam finału sprawy ale skoro mówisz, że usunął i przeprosił to nie widzę niczego zdrożnego/złego/nielogicznego w tym, żeby pod presją klientów usunął książkę o której mowa i przeprosił za jej dystrybucję.

Nie podoba im się to niech nie kupują. Ale już porównują empik
Napisałeś na początku, że masz gdzieś tę książkę a teraz sam chcesz pdf-a żeby ją ocenić xD. No w ogóle ten efekt nie działa xD


@Tommy__: a czego nie zrozumiałeś tutaj?:

"dzieło" kompletnie oderwane od obecnej wiedzy medycznej, opartej na altmedach, gusłach, domysłach i kłamstwach (uprzedzając - nie, nie czytałem ale tytuł zdradza wszystko - niech ktoś podeśle w pdfie to przeczytam od deski do deski i cofnę swoje słowa jeśli
@banan_termoaktywny: To nie jest jakaś świeża pozycja. Oryginalne holenderskie wydanie tej książki jest z 1985 roku, ten ebook, który jest w sprzedaży 1 raz ukazał się w Polsce w 2007 roku, nawet Empik podaje, że ta pozycja jest u nich w sprzedaży od roku, z ekstremalnie niską sprzedażą, ale dopiero teraz ktoś się do niej dogrzebał, wrzucił na jakiś LGBT fanpage i się zrobiła afera. Jakoś przez rok nikomu to nie
To Ty to napisałeś, więc wyjaśnij. Nie jesteś katolikiem a uważasz to za swoje dziedzictwo kulturowe.


@szczam_na_mlodziez: oh, biedaku.
1. Skąd wiesz, że nie jestem katolikiem XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
2. Coś za cicho powiedziałem, że nie zrozumiałeś? Szukanie zająca, babka wielkanocna, mazurek, pisanki, choinka, prezenty, bałwan, uroczysta kolacja, talerz dla zbłąkanego, karp na stole, let it snow w głośnikach - poproszę wersety w których Pan Jezus (lub któryś z Apostołów) ustanowił te rzeczy.
Rozumiem, że ja byłem tym pierwszym? xD No ja rzekomo zabraniam obchodzenia świąt niekatolikom xD


@Tommy__: nie XD Pierwszy był kiedyś dawno temu kiedy zaczynałem dyskusję na wypoku, gdzie wszyscy wiedzieli lepiej ode mnie kim jestem, co myślę i jakie mam poglądy. Bez spinki ( ͡º ͜ʖ͡º)
@banan_termoaktywny: Szukanie zająca to jest tradycja katolicka czy wytwór zachodniej cywilizacji ? Bałwan to jaką rolę pełni w kulturze chrześcijańskiej ? Dlaczego skazuje się ludzi za odmowę wykonania usługi dla organizacji LGBT : https://www.wprost.pl/kraj/10016689/Pracownik-skazany-za-odmowe-druku-ulotek-fundacji-LGBT-Ministerstwo-interweniuje.html .
Nie słyszałem aby skazano kogoś za odmowę pójścia do kościoła. Demokracja wg. wikipedii oznacza grupę, dużą liczbę osób, stale dzielących coś wspólnie. Jeżeli chcesz się czymś podzielić małą grupą homoseksualistów, zrób to w zaciszu swojego domu.