Wpis z mikrobloga

Właśnie zakończyłem migrację kodu java7-8 do Java10, było więcej przeszkód niż się spodziewałem ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Inputstreamreader został przepisany od nowa, więc jak ktoś go extendował albo ma swojego Readera to pewnie będzie miał problemy. @PostConstruct zostało przeniesione do innego moduły który trzeba importować podczas kompilacji. JPA Metamodel jest mało stabilne w Java10 i wymaga dodania nowych zależności (tak samo jak jackson), kompiluje się w Java9. spring-boot-devtools nie działa w java10 w ogóle, bean initialization exception do którego się nie zgłębiałem już bo i tak tego nie używam, więc usunąłem zależność. Obecnie słabo ze wsparciem java10 na alpine linux, więc mało obrazów dockera jest. Z zalet jest wsparcie AoT, var, można pozbyć się libów które dostarczają TLS i WebSocket(Secure) bo TLS1.2 na WSS działa natywnie w jre10, sporo konfiguracji w gradle plugin się zmieniło.

Jak ktoś planuje w firmie czy w domi migrację z 7-8 na 10 albo odczekanie i skok LTS(8) -> LTS(11) to powodzenia życzę bo będzie potrzebne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#java #interfacesmieci #programowanie
  • 13
@Ewentualnie: własnie tydzien temu myślałem że nie ma, ale dzisiaj myślę że jest. jak skoczysz z java7-8 na 11 to bedziesz mial duzo wiecej problemów do rozwiazania na raz niż przechodzenie etapowo, ja tak zrobilem dzisiaj. wczoraj zaczalem migrowac na java9, udalo mi sie dzisiaj rano, no to zadowolony zmieniam 9 na 10 i nagle pyk nie działa, i znowu pare problemow i bledow kompilacji i bledow springa. java 11 usunie
@Ewentualnie: za niecały rok java8 nie będzie już darmowa, od przyszłego roku java8 będzie płatna tylko. Java11 wychodzi w październiku, java10 wtedy bedzie miała zakończone wsparcie, więc albo wtedy przejdziesz na 11 albo płacisz za licencję za 8. Dlatego lepiejigrowac teraz niż potem czekać, dodatkowo java11 zepsuje mniej rzeczy niż java9 więc migracja na 8-10 będzie trudniejsza niż 10-11
@interface: Hmm jestes pewien? Ja widzę tylko ze oracle przestanie robić darmowe lts Oracle Jdk. Będzie mozna korzystać za darmo z Open Jdk ktore nie bedzie lts. A java 8 bedzie supported do stycznia 2019. I jak będziesz chcial mieć ze wsparciem to bedziesz sobie musiał wykupić takze java 11 bedzie juz płatna