Wpis z mikrobloga

Kochanie się z chłopakiem, a spowiedź

Na nudę w pracy pomaga mi zawsze forum katolickie. Dziś drogie dzieci zajmiemy się kur@#$niem logiki przez katoli, którzy wpierw ustalają zasady, a potem dokonują akrobacji myślowych by ich nie musieć przestrzegać.
#bekazkatoli #wiara #bekazpodludzi #logikarozowychpaskow #ateizm #chrzescijanstwo #kosciol #neuropa
lakukaracza_ - Kochanie się z chłopakiem, a spowiedź

Na nudę w pracy pomaga mi zaw...

źródło: comment_WS5Kv9RsoCO3W0eckBJmH9j61YukxdSF.jpg

Pobierz
  • 178
Ksiądz zapytał czy nadal zamierzam współżyć. Odpowiedziałam zgodnie z prawdą że tak (lvl prawie 30 - bez przesady!). Ksiądz wstał i wyszedł z konfesjonału.

@pozzytywka
Nie jestem katolikiem, ale możesz mi wytłumaczyć, jaki jest sens DOBROWOLNEGO uczestnictwa w życiu organizacji, której jasno wyznaczonych zasad nie znasz (czystość, postanowienie poprawy), nie przestrzegasz i nie zamierzasz przestrzegać? Bo ja to widuję często u katolików, że na mszy Credo, a po mszy grzech to nie
@akrmzow: sens jest, o ile człowiek zdaje sobię sprawę że nie rozumie tych zasad i widzi swoją niespójność w przekonaniach.
W kościele jest miejsce dla grzeszników, a osoby które dopiero dojrzewają do wiary, dopiero uświadamiają sobie o co w tym chodzi potrzebują pokory, od samych siebie i jako przykładu od innych, bo nikt nie rodzi się świętym.

Faryzeusze.
@akrmzow: w małych miejscowościach jesteś szkalowany jak nie uczestniczysz w tym festiwalu #!$%@? xD ja raz czy dwa do roku pójdę na #!$%@? dla babki xD + różowa chce wziąć kościelny kiedyśtam, ale to raczej też dla rodzinki ( ͡° ͜ʖ ͡°) skoro bóg ta #!$%@? niebieska nie istnieje, to co mi szkodzi jak pościemniam troche, mniej sie nasłucham buldupienia
Dla osób które zaraz napiszą że pierwszy miał rację. W takim razie każdy grzech może spowodować brak rozgrzeszenia. Czy zamierzasz dalej kłamać? Czy zamierzasz dalej pić alkohol? Nie modlić się codziennie? Opuszczać msze? Zazwyczaj wszyscy mają co spowiedź ten sam zestaw grzechów które się powtarzają i wiadomo w chwilii spowiedzi że kolejnym razem powiesz to samo. Do współżycia się przyczepił ale nie zapytał czy zamierzam dalej popełniać inne grzechy.


@pozzytywka: Bo
@akrmzow: prawda, ale z różnych przyczyn do ludzi nie trafia materiał przerabiany na katechezach - nie wnikam.

Imo ważne że teraz sobie to zaczyna uświadamiać, często ludzie zaczynają grzeszyć i wypracowują złe nawyki nie znając katolickiej moralności, a później te złe nawyki oddziałują na ich życie.

Nie warto żyć bez Boga ;)
@lakukaracza_ mąż mojej wierzącej koleżanki był jej trzecim partnerem seksualnym, co jest zabawne w przypadku osoby, której zdarzyło się dość agresywnie mnie nawracać ( ͡º ͜ʖ͡º) z poprzednimi była w kilkuletnich związkach, tak że niby norma, ale naprawdę nie wiem jak ona godziła to w głowie z regularną praktyką swojej wiary.
@lakukaracza_: wiesz jej pytanie jest jak najbardziej na miejscu- jakbyś miał podobne wychowanie też byś się nad tym zastanawiał, więc ja bym jej nie wyśmiewał.
Jej problem raczej polega na tym że zadała to pytanie w złym miejscu- na tym forum znajdzie się pewnie setka mądrzejszych od papieża katoli którzy zaczną ją oceniać i wysyłać do Jezusa, Marii i kogo tam jeszcze.

Poza tym całkiem nieźle sama sobie już odpowiedziała na
ziomek, byłem lektorem-ceremoniarzem, ba! Duszpasterstwo młodzieżowe nawet, i takich pokładów hipokryzji ciężko doszukać się w innej grupie społecznej

Inb4 nie dla aborcji, antykoncepcji i seksu, ale na wyjeździe na rekolekcje walenie w palnik i ruchanie po kiblach w ośrodku xD


@Myszoskocznia: dobrze rozumiem? Kpisz teraz z 'katolickich hipokrytów', a sam byłeś takim hipokrytom najgorszego sortu?
zdarzyło się dość agresywnie mnie nawracać


@ninakraviz: czym się to przejawiało?

Pytam bo ludzie czasem nawracaniem nazywają sytuację w której wierzącemu proponuje się coś sprzecznego z jego wiarą, a ten odmawia pierw wymijająco, potem stanowczo a na koniec agresywnie.

Bardzo często takie sytuacje są przedstawiane jako nawracanie, a to bardzo błędna ocena. To obrona, a nie nawracanie.
@lakukaracza_: katolicyzm kulturowy to najgorszy rak, jaki przydarzył sie temu społeczeństwu

czyli jak tworzyć iluzje katolickiego hermetycznego religijnie społeczeństwa, gdzie tak na prawde w życiu codziennym większość ma #!$%@? w nierealne zabobony, raz na jakis czas mając chwile refleksji z powodu presji rodziny/księdza potem wracając do masturbacji, wulgarności, seksu przedmałżeńskiego i mięska w piątek XD ale jak sie spytasz takich ludzi czy wierzą w Boga powiedzą „wierzący niepraktykujący hehe ale katolikiem