Wpis z mikrobloga

@robertx: gdzie w piśmie Jezus mówi o spowiedzi właśnie w takiej formie??? klęcząc przed innym człowiekiem, który jest Jego rzekomym pośrednikiem i powierzając mu swoje najwstydliwsze tajemnice. obrzydliwa, uwłaczająca postawa, która niesamowicie wpływa na psychikę człowieka. czekam na numer wersetów
  • Odpowiedz
@lunam: Podstawowy werset podałem wyżej - jak chcesz się serio czegoś więcej o tym dowiedzieć to wyszukaj na YT filmik Szustaka na temat spowiedzi, z pewnością to tłumaczy lepiej niż ja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
czym się to przejawiało?

Pytam bo ludzie czasem nawracaniem nazywają sytuację w której wierzącemu proponuje się coś sprzecznego z jego wiarą, a ten odmawia pierw wymijająco, potem stanowczo a na koniec agresywnie.

Bardzo często takie sytuacje są przedstawiane jako nawracanie, a to bardzo błędna ocena. To obrona, a nie nawracanie.


@neilran: tekstami, że się za mnie modli, żebym się nawróciła.
  • Odpowiedz
@ninakraviz: może chciała żebyś po swoim nawróceniu zrobiła jej kazanie o cnocie czystości i idei wstrzemięźliwości przedmałżeńskiej :P

Religijni ludzie często nie zdają sobie sprawy jak to wszystko przeżywają osoby niewierzące.
  • Odpowiedz
może chciała żebyś po swoim nawróceniu zrobiła jej kazanie o cnocie czystości i idei wstrzemięźliwości przedmałżeńskiej :P

Religijni ludzie często nie zdają sobie sprawy jak to wszystko przeżywają osoby niewierzące.


@neilran: przeżywam to mniej więcej tak jak fakt, że dziś na śniadanie miałam owsiankę - przecież o tym też mogę napisać na mikro.
  • Odpowiedz