Wpis z mikrobloga

Mam cholernie demotywujące do pracy biurko - to nie wymówka.

Jak czasami robię coś po godzinach w domu - żeby później mieć spokój i móc z rana wypić w pracy drugą kawę zamiast kombinować i się wnerwiać - to mogę to robić wszędzie w mieszkaniu poza biurkiem.
Usiądę do biurka to mi się odechciewa. Wezmę laptopa na kolana to mogę pisać tak długo aż mi bateria nie zdechnie.
Wydaje mi się, że mam zbyt niewygodną pozycję za biurkiem, pomijam już że mam za nisko monitor i klawiaturę niemalże na kolanach, ale niedługo będę się przeprowadzał i to naprawię.

Co jeszcze polecacie zmienić, żeby poprawić efektywność i zniwelować uczucie zmęczenia?


#kiciochpyta #meble #praca #programowanie #gry
KornixPL - Mam cholernie demotywujące do pracy biurko - to nie wymówka.

Jak czasam...

źródło: comment_1VCnLioUynOKIFmQxmtnw0MSgTrOl0Jd.jpg

Pobierz
  • 15
@enslavedeagle: 3. Za miesiąc monitor będzie większy i na ścianie z regulacją w każdej płaszczyźnie, to mi pomoże.
4. Na blacie zazwyczaj mam jeszcze jakieś notatniki, książki, kartki z notatkami czy wskazaniami i kawę, więc to dopiero jak będzie spełniony punkt 1. A co do właśnie punktu numer 1. Standardowe biurko ma 70cm, jakie wysokie powinno być?
2. Fotel jaki mam to taki standardowy fotel biurowy jak poniżej na zdjęciu lub
KornixPL - @enslavedeagle: 3. Za miesiąc monitor będzie większy i na ścianie z regula...

źródło: comment_5cvOeoLohQ4Nu86TSKQpUgQdn3II2X0n.jpg

Pobierz
@KornixPL: Wygląda na ciasne. Nie chciałbym tam pracować. Nie można pokręcić się na krześle, bo przeszkadzają boki biurka; klawiatura jest za nisko i tłukłbym w nią kolanami. Czasami na krześle siedzę "normalnie", czasami po turecku, a czasami w chińskie trzy; częste zmiany pozycji mi pomagają. Do tego nie ma miejsca na myszkę; może nie potrzebujesz do pracy ale się przydaje. Myszkę warto mieć koło klawiatury, żeby móc szybko przestawiać się z
@KornixPL: Biurko powinno być takiej wysokości, żeby nogi od ud do kolan były mniej więcej w poziomie podczas siedzenia. Gdy siedzi się za wysoko i kolana są dużo niżej, to wykrzywiasz miednicę i wypracowujesz sobie skrzywienie kręgosłupa. Wysokość biurka zależy od wzrostu i długości nóg. Sam mam koło 180cm wzrostu i biurko na wysokości ok. 73cm.
U ciebie z biurkiem jest ten problem, że masz rozdzielny blat na klawiaturę, więc ciężko
@Eivel: Na biurko czaiłem się akurat nie z ikei ale z BRW, ale to, które podlinkowałeś jest spoko, chyba się nad nim poważnie zastanowię. Co do fotela to wiem, że spory wydatek, ale przecież jak się siedzi kilkanaście godzin dziennie to 1000 zł to nie duży wydatek zważając na zdrowie i na fakt że fotela nie kupuje się co miesiąc
@KornixPL: duży blat - duża powierzchnia to wygoda przesuwania sobie klawiatury, notatek, położenia czegoś pod ręką

wywalić półkę na klawiaturę, bo denerwuje jak mało co

zrobić sobie miejsce na nogi po bokach pod blatem - tak żeby móc wjechać z nogami, rozłożyć się wygodnie, obrócić lekko - przecież teraz nie siądziesz inaczej niż na wprost z nogami ściśniętymi jak w 2 klasie PKP. Nawet obrotowe krzesło się nie przydaje :)

podnóżek