Wpis z mikrobloga

@M4sterExploder zmniejszenie biedy wsrod dzieci do praktycznie zera co spowodowalo ze z szarego konca rankingu przesunelismy sie do czolowki
Wiele miedzynarodowych instytucji zwraca na to uwage i jest pod wrazeniem dla dokonan jaki poczynila POLSKA

Pisze ze Polska bo to sukces nas wszystkich bo rzad nie ma naszych pieniedzy a jedynie nimi rozporzadza.
@steemm: Racja. Mogli sprywatyzować wcześniej ( )
Trochę jak w tym dowcipie ze Stalinem :
-Wujku Stalinie, Wujku Stalinie, daj cukierka
-#!$%@? gówniarzu
A mógł zabić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@steemm: Dziwnym trafem za każdym sukcesem PiSu stoi platforma. Ale każda porażka ekipy rządzącej jest tylko i wyłącznie jej winą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Miał być podany konkretny sukces - jest, nawet dwa. Ale oczywiście lepiej #!$%@?ć w kółko o kontrowersyjnym 500+
@steemm kazda pomoc socjalna jest #!$%@?, kazdy powinien sam o siebie dbac, kazdy mial rowne szanse aby dobrze sie wyksztalcic i dobrze zarabiac

Tylko cholera swiat nie jest idealny i slabszym trzeba pomoc

Sam bym chcial aby kazdy byl samodzielny i zaradny i aby nie bylo w Polsce mops-ow
@koral:

Według polskiego oddziału Europejskiej Sieci Przeciwdziałania Ubóstwu(EAPN), które przygotowało raport, gdyby tylko program wdrożono dwa lata temu, to liczba ubogich dzieci zmniejszyłaby się z 718 tys. do 188 tys. Szacunki wskazują, że w 2015 roku najmłodszych żyjących poniżej progu ubóstwa byłoby o kolejny tysiąc mniej.


Przecież ten raport podaje szacunki. Masz może jakieś statystyki UNICEFU albo innej organizacji która prowadzi statystyki dotyczące ubóstwa wśród dzieci (może być europejska). Tylko niech
@koral: Typie nie kompromituj się. Nie będę za Ciebie odrabiał lekcji. Jak się na coś powołujesz to dostarczaj dane, albo się przyznaj to błędu: 'dobra to są szacunki, nie wiem jak to jest z tym ubóstwem'. Bo próbujesz dyskutować powołując się na fakty a wychodzi jak zwykle. No i ad personam odbiera Ci wszelkie argumenty- tak z dupy rzuciłeś i nic nie wiesz o jakichś sukcesach Polaków ( ͡° ͜
@pokokoko1 typ to cie robil kijem :)
Po drugie nie wazne co bym ci podeslal i tak to olejesz, taka twoja natura nie wnikam

Zobacz jaka ladna pogoda za oknem :)
@robertx: LOT sobie świetnie zaczął radzic już 4 lata temu i teraz po prosu skończyły się koszty restrukturyzacji a on dalej się rozwija. A nawet jakby akurat początek wzrostu przypadł w rządzący pis to jak niby oni mieli wpłynąć na te wzrosty?

@motaboy: poczytalabym rzetelna analizę o powodach dobrej ściągalności VAT. Bo mi się wydawało ze po prostu sobie zaciągają kredyt na zwrotach. Masz jakaś?
@Kic3k: Ziewam, panie Scrooge. Więc powtórzę: "I tak nie biorę, ale uważam że kolejnym rewelacyjnym skutkiem 500+ jest presja na podwyżki płac w najprostszych zawodach. Zasadniczo program znacząco podnosi status ludzi pracujących w ten sposób."
@motaboy: no i ceny idą w góre i każdy na tym traci,
do tego skoro mialoby to pomagać ludziom pracującym to nie w ten sposób, nie przez rozdawanie pieniędzy nawet tym co nie pracują xd
zresztą kto normalny bierze kredyty na programy socjalne?? kto to wszystko ma później spłacić?
@Kic3k: Nie filozuj, proszę. Nikt się za to nie chciał zabrać, a ten rząd się zabrał i to działa. Takie pseudonaukowe filozofie nadają się do wydrukowania na karteczkach i wypychania nimi butów - będziesz od razu wyższy. To jak „powinno być” mogło Sobie robić PO i inni, kiedy byli u władzy. Nie robili, tylko wypuszczali nam „geniuszy” w stylu Petru, czy Lewandowski, którzy geniuszami ekonomicznymi są od urodzenia - już wtedy
@motaboy:
skoro to takie super rozwiązanie to po co sie ograniczać do 500?? weźmy wiekszy kredyt, przeznaczmy tak ze 450 miliardów na nowy program 1000+, wtedy każdy polak dostanie 1000 pln/miesiac i wyobraź sobie jak to by wspaniale wpłynęło na rynek pracy, jaka wtedy by była presja plac?
@Kic3k: bardzo możliwe. :-) A poważnie - nie mam zamiaru Cię przekonywać. Ja mam takie zdanie i tyle. Uważam że program działa, działa dobrze i był czas najwyższy, żeby w końcu zmierzyć się ze społecznym wykluczeniem i wyzyskiem. Szczególnie w najprostszych zawodach. Masz lepszy pomysł - wygraj wybory i wprowadzaj. Od gadania jak być powinno nic się nie zmieni.
@motaboy nie chcę żebyś mnie przekonywał tylko wytłumaczył że skoro 500 na kredyt działa to czemu 1000 na większy kredyt nie działałoby bardziej? wtedy taka 3 osobowa rodzina by miała 3k od państwa plus pensje obu rodziców, wtedy to by nikt nie był już wykluczony