Wpis z mikrobloga

Elo mirasy, mam pytanie.
chciałbym zarabiać hajs, ale studiuje, mało czasu ogólnie mam na fizyce, więc chciałem się was zapytać, czy ktoś z was #programista15k ma jakieś małe zlecenia którymi mógłbym się dorobić, lub zna jakieś fajne firmy które szukają stażystów które w miarę by się wbijały w mój target(fizyka, matematyka, astronomia, metody numeryczne w programowaniu)? Ogólnie to nie jestem jakimś koxem z programowania, ale jave, cpp, c, trochę Pythona i R znam. Zależy mi na tym, by się rozwijać, żeby nie wejść w rynek pracy bez doświadczenia, ale też nie chce mieć po fizyce wpisane w cv "podczas studiów byłem kelnerem w zapiecku xD). Także dobre dusze, pomóżcie (myślałem nad stażem w PwC ale to na wakacje, a chce dorobić jeszcze teraz na szybko).
#studbaza #praca #pracait #fizyka
  • 8
@Semargl: Jak znasz dobrze 4 jezyki i troche jeden to pracodawcy powinni sie o ciebie zabijac, ale taka wiedza jest niemozliwa do zdobycia bez przynajmniej 10 lta dowiadczenia.

masz problem z tym, ze się uczę różnych języków?


@Semargl: To ty masz problem z okresleniem swojej wiedzy i skupieniu sie na jednym. Stawiam ze napisales po 2 projekty w kazdym, to nie sa nawet podstawy, po takim wpisie to moge sie
@Ojjojo: zapewne masz racje, projektów było trochę więcej, ale wciąż do policzenia na palcach obu dłoni (około 7/9 na język). Nie ma jawnie zdefiniowanego poziomu poznania języka, napisałem ze znam, czyli umiem sobie poradzić z problemami napotkanymi podczas pisania kodu, optymalizować, znajdywać informacje, czytać dokumentacje i jeszcze jakieś umiejętności by się znalazły, ciężko tak wymieniać. R jako język do kalkulowania statystyk i takich tam, głównie ze studiów, pythona do symulowania i
@Semargl: To po pierwsze jeden i na razie tylko jeden jezyk. Jak wpiszesz wiecej jak 2 to twoje cv laduje na kupke "nie mam pojecia co robie wpisze wszystko co widzialem w google".

czyli umiem sobie poradzić z problemami napotkanymi podczas pisania kodu,


@Semargl: Nie pisales ze pracowales, jak nie to twoje problemy to takie problemy studenta.

optymalizować


@Semargl: ta....

znajdywać informacje


@Semargl: Ale taki post to musiales
@Ojjojo: ale ja złożyłem już do PwC aplikacje, jestem podczas rekrutacji językowej. Do Daftcode również. Ale co mi szkodzi spróbować poszukać tu, może znalazłby się ktoś kto by mnie poprowadził trochę, nakierował na konkretny język, może napisał bezpośrednio by sprawdzić moje kwalifikacje i nawet jeśli mam za małe to pomógł w określeniu się zawodowo.

co do problemów podczas pisania kodu: w javie przez jakiś czas bawiłem się w robienie aplikacji, czasem