Wpis z mikrobloga

#stomatolog #stomatologia #zeby #medycyna #psychologia #nerwica #nerwicanatrectw #problemypierwszegoswiata #ortodoncja
Mirki, mam duży problem. Jeden z moich zębów (górna, prawa piątka) wyrosła obrócona o 180 stopni (nie, że korzeniami do dołu tylko front zęba z tyłu, a tył z przodu). Nie powoduje to jakiegoś dużego dyskomfortu, może lekko zahacza tył zęba o dolną szczękę, ale mam olbrzymią nerwicę natręctw związaną z symetrią. Świadomość jednego, niepasującego zęba mnie dołuje i sprawia, że jestem psychicznie wykończony. Czy istnieje jakiś zabieg, który pozwoliłby mi tego zęba odwrócić? Jakaś operacja, albo jakieś wariacje aparatem ortodontycznym? Bo jeśli nie, to będę zmuszony wyrwać wszystkie cztery piątki, aby zachować symetrię szczęki, a szkoda by mi było usuwać 4 zdrowe zęby. Zdaję sobie sprawę z tego, że problem wydaje się być idiotyczny, ale nie daje mi to spać i ciągle językiem błądzę po tym zębie co doprowadza mnie do szewskiej pasji. Pozdrawiam i dziękuję z góry za wszelką pomoc i rady, gdyż jestem w impasie i nie wiem jak z tego wybrnąć.
  • 9