Wpis z mikrobloga

Wegetariański ramen to dla wielu osób prawdziwa profanacja. Zostawmy jednak na chwilę etykiety i sztywne koncepcje kulinarne, a będziemy mogli cieszyć się naprawdę zaskakującym smakiem. Ramen People to malutki, bo mieszczący zaledwie 8 osób lokal, położony na krakowskim Kazimierzu. Menu wywieszone na drzwiach, zawierajace zaledwie kilka pozycji. A za ladą dwie sympatyczne Panie, które na naszych oczach przygotowują miskę pełną szczęścia. A w niej wszystko tak jak być powinno, na mnie największe wrażenie zrobiły marynowane na słodko grzyby shitake. Smak zaskakujący i stanowiący jakby brakujący element wcześniej smakowanych bezmięsnych wersji ramenu. Marynowane jajko o idealnej konsystencji, bulion z pastą miso - wszystko to złożyło się na solidną i pyszną porcję, którą wydawałoby się nadal czuję gdzieś na końcu języka.

ありがとうございます! Na pewno kiedyś wrócę! :)

#ramen #japonia #kuchnia #krakow #jedzenie #wegetarianizm
AvantaR - Wegetariański ramen to dla wielu osób prawdziwa profanacja. Zostawmy jednak...

źródło: comment_oKEvs2D5oAdPOo8fRBgenxrcbJ2jPUdK.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • 0
@jeik0z: za to cudo 28 szekli. Wersje mięsne trochę drożej - do 34 nawet. Natomiast porcja solidna. Warto dodać, że mają rownież całkiem niezłe kiszonki, kimchi pierwsza klasa :)
  • Odpowiedz
@RatKing: Cóż stoi na przeszkodzie, żeby otworzyć przybytek, w którym przygotujesz dobry ramen za dyszkę? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Stary – milionerem będziesz! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@AvantaR: Wiadomo, jakiej innej odpowiedzi mogłem się spodziewać od wykopczaka.

Nie uważasz, że to za drogo trochę?... Co to znaczy solidna porcja zupy z makaronem i paroma dodatkami?... To nie tłumaczy ceny.
  • Odpowiedz
@RatKing: No, a jakiej odpowiedzi oczekiwałeś pisząc bardzo konstruktywne i ambitne "niezła cena za rosół z dodatkami", "hipsterskie ceny opanowały ten tani jak barszcz posiłek"? Napisz ile według Ciebie powinien kosztować, podaj jakieś konkrety finansowe odnośnie prowadzenia takiego przybytku to możemy wtedy podyskutować na jakimś sensownym poziomie.

Ja jestem w stanie wyobrazić sobie dlaczego micha ramenu kosztuje koło 30 złotych. Już sam proces przygotowania jest czasochłonny, a większość składników najzwyczajniej w
  • Odpowiedz
@RatKing: Uważam, że choćby marynowane na słodko grzyby shitake do najtańszych nie należą. Tak czy siak – ile według Ciebie powinna taka zupa kosztować, poprzyj to proszę oczywiście jakimiś wyliczeniami, skoro to takie oczywiste, że to tanie i szybkie danie (kij, że głupie marynowanie jajek trwa kilkanaście godzin, o przygotowaniu bulionu nie wspomnę).
  • Odpowiedz
@AvantaR: Czas przygotowania produktu nie ma żadnego znaczenia.

Taka zupa powinna kosztować koło 20 złotych. 1 grzybek shitake pocięty w plastry w misce nie kosztuje nawet złotówki.
  • Odpowiedz