Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuje pomocy przy wyborze rowerów, dla mnie i różowego. Chcemy się przesiąść z rozpadających się miejskich holenderek na trekingowe. Ostatni rower kupowałem sobie ponad 15 lat temu w gimnazjum i nie był to dobry wybór. Dlatego teraz wolę zasięgnąć rady i najlepiej nie u sprzedawcy konkretnego modelu.

Sprzęt do weekendowego latania po mieście, wsiach i lasach. Dystanse nie większe niż 100km. Ja 186 cm (21 cali?), różowy 164cm (17 cali?). Budżet do 1400 zł/szt, im mniej tym lepiej. Nie planuje nic modyfikować teraz i w przyszłości. Wsiadać i jeździć. 

Zastanawiam się nad trzema zestawami
1. Lazaro Senatore V2 męski damski
2. Lazaro Senatore V3 męski damski
3. Romet Wagant 2 2016 + Gazela 2

Najbardziej nurtuje mnie pytanie, czy warto dopłacać ponad 200 zł do V3 względem V2, szczególnie że nie planuje latać dookoła Polski. Może lepiej zainwestować to w dobre U-locki. A w Romecie jakość, nie rozpadnie się to?
#jakirower #rower #rowery #romet #lazaro

Który zestaw

  • Senatore V2 37.5% (3)
  • Senatore V3 50.0% (4)
  • Romet 12.5% (1)

Oddanych głosów: 8

  • 5
@tamto-to-tamto ja kupiłam rok temu lazaro integral v3 - nie mam porównania do wersji z 2 ale wydaje mi się że 3 jest na trochę lepszych podzespołach. Senator zdaje się jest porównywalny. Ale może rzeczywiście lepiej za te 200zl kupić dobre zabezpieczenie. Ogólnie z roweru jestem bardzo zadowolona - a przesiadłam się ze starej Gazelli. Więc polecam :) a - i mam 168cm i rama 17 jest tak na styk - znaczy
@tamto-to-tamto: V3 jest na alivio, więc oczko wyżej niż V2. Zastanowiłbym się nad rozmiarami, ja mając 176cm dobrze siedzę na 17 calach. Taki rozmiar dla 164cm na pewno będzie za duży. Tak samo 21cali dla ciebie. Rozważyłbym na poważnie 19 cali (tymbardziej, że podobne te rowery są generalnie duże).
Romety sa na wolnobiegu, raczej bym unikał bo są kłopotliwe w serwisie a lubi się to psuć.