Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi jak to jest z tymi kuchniami na wymiar. Zdecydowałam się na taką opcję bo myslalam, że dzięki temu elegancko i funkcjonalnie wykorzystam kazde miejsce w mojej małej kuchni. Natomiast pan który wykonuje mi projekt mówi mi że tam gdzie ja bym chciała szafkę jest problem bo musi być min 90cm a ja mam 75cm. Czy on nie może zrobić w takim razie mniejszej tej szafki? Myślałam że kuchnia na wymiar to kuchnia NA WYMIAR,dostosowana pod wymiary danej kuchni. Gdybym wiedziała to poszłabym do Ikei, tak samo musiałabym kombinować co tam wstawic. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#kuchnia #meble #stolarstwo
  • 94
  • Odpowiedz
Większość szaf mam w kuchni 60 cm ze względu na sprzęt w zabudowie. Zmywarka - 60 cm. Piekarnik - 60 cm. Lodówka - 60 cm. Więc automatycznie to co jest nad nimi (nawet jeśli jest blat i przerwa) ma 60 cm, żeby wizualnie pasowało. Tylko pod płytą gazową mam 75cm, no i szafka nad płytą też 75cm. Więc ten twój "stolarz" to jakiś lewus albo nie ma swojego sprzętu i zamawia gdzieś
  • Odpowiedz
@Krankola: mi też tak #!$%@? jak poszedłem do RENOMOWANEY FYRMY KUHWA tu nie można, tu też nie, później poszedłem do Wieśka z polecenia od pewnej Pani zrobił mi elegancko i WSZYSTKO tak jak chcę.
  • Odpowiedz
Raz że komin tego nie wyciągnie, dwa że szkoda miejsca.


@szejas: W blokach najczęściej jest tylko jedna wentylacja grawitacyjna i do niej nie można podłączyć wyciągu z prostego powodu - jakbym włączył wyciąg, to sąsiadom wdmuchiwałbym zapachy do mieszkań. W nowszych blokach może być dodatkowa wentylacja, to wtedy ok.
  • Odpowiedz
  • 0
@Krankola też tak myślę. Wykorzystają tam gdzie się da stare materiały z poprzedniej roboty za które już ktoś zapłacił a Ty zapłacisz drugi raz i będzie ekstra piniondz
  • Odpowiedz
@Krankola: nie daj sobie wmówić, że czegoś się nie da. Wszystko się da tylko mu się nie chce i przyciąć trochę inaczej płytę meblową to dla niego problem. Mi wmawiali, że w rogu musi zostać pusta przestrzeń niezaplanowana bo się nie da inaczej. Po długiej walce z leniami wywalczyłem fajne drzwiczki składane i mam pojemną szafkę.
  • Odpowiedz
bo musi być min 90cm


@Krankola: jaki rak :D Toć w na wymiar robi się i szafkę 15cm cargo na butelki z chemią albo ręczniki i pierdoły by wykorzystać każdy cm. :D
  • Odpowiedz
@Krankola: zajmuje się wszelkiego rodzaju projektami wnętrz od a-z. Szczerze powiem że jest bardzo mało firm co robią na wymiar. Niby mają wszyscy że są tak super, że się dostosują etc. ale nie chce im się myśleć i podjąć indywidualne zlecenie. Mają zrobione bazy modułów i na tym klepią kasę. Najlepsze w tym wszystkim jest że tak istotną kwestię jaką jest wysokość blatu, większość robi na jedno kopyto, czyli 86
  • Odpowiedz