Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi jak to jest z tymi kuchniami na wymiar. Zdecydowałam się na taką opcję bo myslalam, że dzięki temu elegancko i funkcjonalnie wykorzystam kazde miejsce w mojej małej kuchni. Natomiast pan który wykonuje mi projekt mówi mi że tam gdzie ja bym chciała szafkę jest problem bo musi być min 90cm a ja mam 75cm. Czy on nie może zrobić w takim razie mniejszej tej szafki? Myślałam że kuchnia na wymiar to kuchnia NA WYMIAR,dostosowana pod wymiary danej kuchni. Gdybym wiedziała to poszłabym do Ikei, tak samo musiałabym kombinować co tam wstawic. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#kuchnia #meble #stolarstwo
  • 94
  • Odpowiedz
kurcze, powiem c,i że myślałam że kuchnia na wymiar to coś wspaniałego. Zrobią mi solidna kuchnie, taka jaka sobie wymarzyłam co do joty. Tym bardziej, że mam małą kuchnie, jeszcze w formie litery U, więc uznałam że nie będę bawić się w dopasowanie w Ikei tylko przyjdzie pan i zrobi mi pod mój wymiar i moja zachcianke. Trzymała mnie kasa ale uznałam że warto wyłożyć i cieszyć się wymarzoną kuchnia przez długie
  • Odpowiedz
@Krankola: Co to za szafka ma być? Jakaś specjalna typu cargo? Jeżeli tak to BYĆMOŻE faktycznie musi mieć 90cm albo np. 70 cm bo mechanizm jest robiony modułowo. Jako przykład podałem cargo ale może być też inna szafka. Jeżeli to zwykła szafka otwierana (no dobra zależy jak otwierana) albo z szufladami to po prostu gościu jest betonem i nie potrafi się dostosować.
Zmień stolarza w takim razie. Jak będziesz miała dobrego
  • Odpowiedz
@Krankola: dlaczego niby jego zdaniem nie może być mniej niż 90? Zapytaj go o powód, przecież gość Cię nie pogryzie - wykonuje dla Ciebie pracę, masz prawo mieć pytania, jak i wymagania - krótko mówiąc: Ty tu rządzisz ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 13
@Krankola @pieczarrra Mój tata jest producentem mebli na wymiar, wszystko projektowane od podstaw, żadnych prefabrykatów, materiały dowolne, drewno, płyta, you name it. Daj znać na pw to podeślę namiar do strony, podejrzysz sobie realizacje.

Nie wiem co chcesz tam wstawić ale 90cm przestrzeni to już miejsce na potężną szafkę z szufladami na gary i patelnie, standardowy segment w kuchni to 60 cm
  • Odpowiedz
Aha, i okapy to niepotrzebna strata miejsca. Jak nie masz dobrego komina i niedużo gotujesz to sobie odpuść.

@szejas: A to jakaś nowość - co z oparami od gotowania?


@ediz4: Miałem na myśli mieszkanie w wielopiętrowym bloku gdzie w ciasnej kuchni wisi okap albo co gorsze pochłaniacz na pół sciany. Raz że komin tego nie wyciągnie, dwa że szkoda miejsca. Prędzej się wywietrzy oknem niż tymi zabaweczkami, które ludzie instalują
  • Odpowiedz
  • 0
Wciska Ci standardowe wymiary frontów, zmień i zaznacz nastepnemu, ze poczekasz na zamowienie frontow niestandardowych
  • Odpowiedz
@krisr: brw nie polecam. Sama mam, bardzo tandetne. Cenowo jednak wygrywają. Ja brałabym meble z Ikei albo gdybym była obrzydliwie bogata, od dobrego stolarza :)
  • Odpowiedz
@Krankola: masz rację. Kuchnia na wymiar to kuchnia na wymiar a nie, że "tu pani musi być szafka 90 cm ni #!$%@? nie może być mniejsza" xD Co to #!$%@? w ogóle za firma? Pewnie mają gotowce już porobione jakieś i wciskają ludziom bo się chcą pozbyć.
  • Odpowiedz
  • 0
@Krankola kuchnia na wymiar to kuchnia na wymiar tak jak chcesz. Limitami są akcesoria jakie będziesz umieszczala w niej. Tzn zmywarka, cargo, lodowka, piekarnik. Inne elementy tak jak wymiary, rozmieszczenie półek i szuflad wybierasz sama.
  • Odpowiedz
@Krankola:
Mi mój wuj, stolarz, robił i nie miał problemów, żeby nawet zrobić szafkę 20cm szerokości, więc ci Twoi magicy walą w luja.
Zapytał tylko, jaka szerokość zmywarki, jaki okap i jaki zlew będą. Resztę sobie sam wymierzył, podocinał, przywiózł i sam zmonotował. Mierzenie -- 2h, robota -- 4 dni, montaż -- 1 dzień.
  • Odpowiedz
@Krankola: z tymi stolarzami jest tak, ze jak ktoś robi szybko, tanio lub wolno ale drogo to często biorą zabudowę wymiarową z ikei (stelaż, Rama) a dają swoje fronty i docinają blaty. Kuchni od stelaża a cała konstrukcja na taniej Ikei.

Co prawda sam kupiłem mieszkanie na wynajem i zrobiłem kuchnie z Ikei i narzekać Cię mogę ;)

Zmień ekipę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz