Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi jak to jest z tymi kuchniami na wymiar. Zdecydowałam się na taką opcję bo myslalam, że dzięki temu elegancko i funkcjonalnie wykorzystam kazde miejsce w mojej małej kuchni. Natomiast pan który wykonuje mi projekt mówi mi że tam gdzie ja bym chciała szafkę jest problem bo musi być min 90cm a ja mam 75cm. Czy on nie może zrobić w takim razie mniejszej tej szafki? Myślałam że kuchnia na wymiar to kuchnia NA WYMIAR,dostosowana pod wymiary danej kuchni. Gdybym wiedziała to poszłabym do Ikei, tak samo musiałabym kombinować co tam wstawic. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#kuchnia #meble #stolarstwo
  • 94
  • Odpowiedz
Oczywiście da się zrobić WSZYSTKO na wymiar, ręcznie, z dowolnego drewna ścinanego tylko w trzeciej kwarcie księżyca - ale to może być droższe. Dużo droższe.


@maciejg: nawet mogę w to uwierzyć, ale taka praktyka nie powinna się nazywać kuchnia pod wymiar, tylko dobieranie kolcków. Stolarz u którego ja zamawiałem dysponuje własną lakiernią, nawet robią własne kompozycje kolorystyczne i z niestandardowymi wymiarami są za pan brat. Z tym że same miski szuflad
  • Odpowiedz
@Krankola: u mnie pół godziny trwała batalia, że w szafce wiszącej chcemy mieć 2 półki a nie jedną. "Bo tak się nie robi" powiedział pan fachowiec i nie mógł zrozumieć, że kubki są tak niskie, że spokojnie da radę wcisnąć dwie półki.
  • Odpowiedz
@Krankola: Broń Boże nie bierz marketówek. Prawda, że tańsszse, ale to takie barachło, że oczy puchną. W zamówionej kuchni dobierzesz najwygodniejszą wysokość blatów, własną organizację przestrzeni i wzornictwo, o ile mają na stanie lakiernika. Osobiście uwielbiam wystrój minimalistyczny i taki polecam. Wyższa jakość zastosowanych komponentów też ma kolosalne znaczenie - jak pomyślę, że miałbym się użerać z regulacją krzywych drzwiczek co miesiąc, to mi się niedobrze robi. U mnie szuflady Blum
  • Odpowiedz
@Krankola: zajmuje się meblami na wymiar. I wydaje mi się ze powinnaś zmienić firmę. Ale to by trzeba na spokojnie usiąść ( ͡° ͜ʖ ͡°) jakbyś coś potrzebowała to pisz priv
  • Odpowiedz