Wpis z mikrobloga

Cześć
Wybieram się na dłużej za granicę i zastanawiam się czy zabierać wymieniona walutę euro czy może jakaś karta któregoś z banków będzie optymalną. Kilka tygodni temu byłem na Węgrzech i płaciłem w sklepach kartą Inteligo jednak z tego co widzę przeliczali z forintów na euro i kurs nie był zbytnio atrakcyjny, średnio ponad 1zl dla każdych 10zl różnicy w porównaniu do kantorów online. Tym razem jednak będzie to kraj gdzie walutą jest euro więc może przelicznik byłby lepszy, napiszcie mi jak to sprawdzić i co wg was jest optymalne.

#waluty #pytanie #turystyka #pytaniedoeksperta #banki #revolut #podrozujzwykopem #podroze #europa #internet #wakacje #zagranico
  • 18
@ArcziMiszcz: Zależy jaki kraj, ale na wakacje to wymieniałem walutę w kantorze online (cinkciarz.pl) i to szło na konto walutowe w ing, a do tego konta mam podpiętą kartę visa, działa to tak, że transakcje w PLN są z konta w PLN, a transakcje z konta w Euro są z tego kona walutowego, bardzo wygodne, o ile nie jedziesz do krajów trzeciego świata jak Niemcy czy Holandia, gdzie mają problemy z
@ArcziMiszcz: konto w € w banku zachodnim + jak masz konto w pln to mozesz sobie przewalutowac online w aplikacji BZWBK24 na € kursy sa ok (kasa na koncie po chwili, kantor online od pn do pt 8-21. Jak placisz karta nie ma zadnych opłat. Przy wypłacie z bankomatu 2,50€. Mi karta dzialala na Kubie, w Rumunii, w UE wszedzie bez problemu
@ArcziMiszcz: Revolut, najlepsze kursy, karta MasterCard, płacisz w lokalnej walucie, przewalutuje na bieżąco, ale też możesz zrobić to ręcznie gdy kurs będzie lepszy. Obsługuje chyba wszystkie waluty świata. Doładowanie trwa kilka sekund, nie trzeba wcześniej wiedzieć, ile potrzebujesz. Działało wszędzie, w Europie i poza nią.
@k_e_i_r_a revolut ma słabsze kursy niż np Alior a karty Visa i jednak nie będę ryzykować z firmą ruska założoną na terytorium uk bo wiadomo jak uk podchodzi do firm. Trochę też poczytałem jak niektórym konta revolut bez powodu i informacji po prostu zniknęły. Do małych kwot może by się nadał ale wysyłanie im skanu dowodu i selfie z dowodem przy twarzy to prosta droga żeby mieć kredyty w bankach