Wpis z mikrobloga

@simperium: trochę diss, trochę czepianie. jakby nie było to wiekszość popularnych kawałków hip - hopowych ma jakiś zerżnięty sampel czy melodię, tym #!$%@? się ten styl. bierzesz jakąś melodię, dokładasz jakieś sample, rapujesz do tego i puszczasz. tylko dobrze jest dopisać oryginalnego twórce jako jednego z autorów, inaczej to nieładne zachowanie
  • Odpowiedz
trochę #gowno

@v1vAz: masz na myśli materiał, który ja dodałem, czy song do którego się odnosi?

trochę diss, trochę czepianie

@Rhados: ależ pod koniec autor sam stwierdza, że trochę się czepia i że materiał raczej jest z przymrużeniem oka.

bierzesz jakąś melodię, dokładasz jakieś sample, rapujesz do tego i puszczasz

Ja to jednak myślałem, że w tym projekcie chłopaki stawiają na swoją twórczość. Zwłaszcza, że na wideoklipy raczej poszło sporo
  • Odpowiedz
@simperium: ale wiesz, to nie jest wcale odosobniony przypadek. skoro jest to też materiał z przymrużeniem oka i że jest to troche naciągane, można to potraktować bardziej jako inspiracja niż plagiat. ale równie dobrze mogę się myllić i za kilka tygodni usłyszymy o batalii sądowej ;)
  • Odpowiedz
@simperium: z drugiej strony jest coś takiego że ktokolwiek się w Polsce nie wybije, jest nowy w mainstreamie to jak wskazuje ceremonia musi mieć wylane na głowę wiadro pomyj, doszukiwanie się szwindlów i przekrętów. zamiast powiedzieć sobie "wow fajna nutka, ciekawy bass" i tym podobne to od razu widzę wysyp naczelnych hejterów internetu. trochę to martwi i #!$%@? że jakby nie było tutaj wiekszość ludzi jest tak płytka i zawistna
  • Odpowiedz
można to potraktować bardziej jako inspiracja niż plagiat

@Rhados: aczkolwiek tutaj rzeczywiście mamy prawie wszystko zerżnięte z oryginału. Panowie nie pokusili się nawet specjalnie o zmianę tempa, podobne sztuczki słowne są wykorzystywane. Historia o tym, że liczba akordów jest ograniczona i im się po prostu zdublowały nie przejdzie. Kryptowaluty rzeczywiście sprawiają wrażenie zerżniętych.

Jeśli nie mają praw na jakiejś licencji, to przy takiej promocji można spodziewać się procesiku.

zamiast powiedzieć sobie
  • Odpowiedz