Wpis z mikrobloga

Co myślicie o dziewczynach które się jąkają?
Ktoś z was się z taką spotyka?
Poznałem na #tinder śliczną dziewczynę, ale na spotkaniu okazało się, że się jąka. Mi to w ogóle nie przeszkadza, bo uważam że jest to słodkie. Poza tym też nie jestem idealny. Podczas seksu też się jąkają? Może uda mi się jakoś "odblokować"? Jak myslicie?
#ladnapani #rudeboners #jakanie
zloty_wkret - Co myślicie o dziewczynach które się jąkają? 
Ktoś z was się z taką sp...

źródło: comment_MQU1OjLxRH4WVSBF8QXBU0UXK6B9orUI.jpg

Pobierz
  • 43
@zloty_wkret zależy czy przy każdym słowie czy sporadycznie. Jeśli tobie nie przeszkadza to spoks, ale ważne jest też żeby jąkającej też to nie przeszkadzało, co raczej w pierwszym przypadku jest niemożliwe.
@zloty_wkret: Chodziłem od klasy w gimnazjum z dziewczyną która się jąka. W jej przypadku stres potęgował jąkanie się, ale jak kogoś już dobrze znała, przestawała się wstydzić i mogła się wyluzować to jąkanie było się zredukowane dosłownie o chyba 80%.
@zloty_wkret: Mam kolegę, który się jąka. Doszliśmy do takiego stopnia kumpelstwa, że przy mnie czuje się na tyle luźno, że mówi całkowicie normalnie.


Życzę Ci, żebyś sprawił, że przy Tobie ta dziewczyna też się odblokuje :)
@niepoprawny_marzyciel: Trzeba iść do logopedy. Są jakieś "obozy", na których tak jakby uczysz się mówić od nowa poprzez różne ćwiczenia. Nie wiem czemu nikt z moich jąkających się znajomych nie chodzi, kwestia chyba 2 tygodni i mówisz normalnie :D Ale może im to nie przeszkadza.
@zloty_wkret: ja się jąkałem całe gimnazjum i pół liceum, bo w 6 klasie podstawówki głupia suka od polskiego wyśmiała moją recytację wiersza i tak mi na psychę siadło, że potem przez 4 lata się jąkałem. Wyleczyłem się sam z tego, gdy przestałem mieć o to ból dupy.

Jak serio spotykasz się z loszką, co się jąka, to nie komentuj tego ani nic tylko daj jej powoli i spokojnie dokończyć to, co
@niepoprawny_marzyciel: Nie wiem czy wszystko jest płatne. Ale serio, to nie jest choroba przecież. Idziesz do logopedy, on Ci pomoże. Trzeba ćwiczyć, tak jak się ćwiczyło na krzywy kręgosłup za dzieciaka. Mówić w super slow motion, na spokojnie po kilkadziesiąt minut dziennie i w końcu nawyk się wyrobi.