Wpis z mikrobloga

Ukradzione z FB

Kumpel zgubił dowód, a musi mieć jakiś dokument tożsamości, bo do sądu idzie. No to poszedł do urzędu miasta, żeby mu wystawili zaświadczenie. Wchodzi do typiary i mówi:
- Dzień dobry, potrzebuje zaświadczenia o zameldowaniu do sądu.
- 17 zł
- Ale ja kiedyś brałem podobne bezpłatnie.
- Ale do sądu są po 17 zł
- A jakie jeszcze są?
- Np. do Urzędu Skarbowego
- Bezpłatne?
- Tak
- A różni się czymś od tego do sądu?
- Nie
- To ja poproszę takie do Urzędu Skarbowego
- Ale Pan chciał do Sądu
- To wie Pani co? Ja wyjdę przez te drzwi i wejdę jeszcze raz, to Pani mi wyda zameldowanie do US.

- Poproszę zaświadczenie o zameldowaniu do Urzędu Skarbowego

Wystawiła mu bezpłatnie.

#urzad #polska
  • 47
  • Odpowiedz
@BQP polskie urzędy to patologia xD Nie zapomnę jak przez tydzień biegałem z banku do US i z US na studia bo kretynki urzedniczki nic nie ogarniają i mając PRZYKŁADOWY druk, wymagają dokładnie takiego. #!$%@?, że przykładowy druk jest z dupy i nigdzie go nie znajdziesz
  • Odpowiedz
@BQP:
- Dzień dobry, chciałbym anulować bilet.
- Wyjazd jest w tym tygodniu, więc będzie dopłata 10zł.
- A ile kosztuje zmiana terminu?
- Nic.
- To w takim razie chciałbym przełożyć bilet na następną środę.
- Gotowe.
- Ok, to w takim razie teraz chciałbym anulować bilet...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@BQP: na zaświadczeniu powinna być podana podstawa prawna z jakiego powodu było wydane za darmo, a w sądzie powinni zwrócić uwagę na to. Ale niektóre urzędy z tego co wiem nie piszą tego XD
  • Odpowiedz
@BQP: Kiedyś chciałem się zarejestrować w medycynie pracy. Zapukałem w okienko, otworzyli i powiedzieli że mają przerwę półtora-godziny i nie mogę się zarejestrować teraz, zamkneli okienko. Stojąc przed okienkiem zadzwoniłem telefonem do tego miejsca, widziałem przez szybę jak ta sama baba odbiera i się umówiłem na wizytę patrząc jej w oczy przez to okienko xD
  • Odpowiedz
@BQP: to samo miałem z aktem urodzenia XD potrzeba na własny użytek - uuu trzeba płacić. A na co nie trzeba? Do ZUSu (z tego co pamiętam). A to poproszę do ZUSu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 88
@BQP: @Hubadev:
W przychodni w rejestracji:
-dzien dobry, chciałem zarejestrować się do lekarza
-niestety, rejestracja tylko telefoniczna.
Odwracam się od okienka, wyciagam telefon, dzwonię na rejestrację, odbiera ta sama baba, mówię:
-dzień dobry, chciałem zarejestrować się do lekarza

  • Odpowiedz
@barteck: Ja nie wiem jak to jest ale w każdej pracy którą miałem to starałem się i współpracownikom, klientom i samemu sobie ułatwiać życie i chyba nigdy nie trafiłem na drugą taką osobę w swoim życiu xD
  • Odpowiedz
a na zaświadczeniu "wystawiono celem przedłożenia w urzędzie skarbowym" i cały misterny plan w #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@StefanBadyl: A jakie to ma znaczenie w jakim celu wystawiono?
Dokument potwierdzający tożsamość dla jednego urzędu będzie prawidłowy a dla innego nie?
  • Odpowiedz
@Namenick to nie kwestia wiarygodności, tylko przeznaczenia wydanego dokumentu. Ma pan dokument wydany do urzędu skarbowego, to proszę iść z nim tam. Jeżeli za zaświadczenie wydawane w jednej kategorii spraw jest należna opłata, to jest należna. Takie są przepisy. I taka mówi teoria. A praktyka, to już co innego.
  • Odpowiedz