Wpis z mikrobloga

O jezu jak mnie rozsadza takie gadanie.
Przez mieszkanie od pół roku na każdej rodzinnej imprezie tylko my z żoną jesteśmy na językach wszystkich.
Najczęściej:
-Kredyt w tym wieku? Zobacz, rata 1500 złotych, to złodziejstwo, licz ile więcej musisz oddać bankowi. No a jakbyś te 1500 odkładał to za 16 lat sobie wybudujesz dom.
-No dobra, wszystko dobrze, tylko tak. 1500 obecnie płacimy za mieszkanie, drugie tyle odkładać to już 3000, z czego mamy żyć?
-Bo wy wszystko chcielibyście od razu...

Albo teksty w stylu. Młodzi jesteście, wy nie macie problemów - mówi nam to jedna osoba, której w życiu się udało, dostał 4 mieszkania w spadku, nie pracuje od 15 lat bo nie musi, ale to MY nie mamy problemów.
Choroba - na szczęście nie taka poważna, jednak wpływa na znalezienie pracy - i jeżdżenie do lekarzy, problemy w pracy - ale praca psychiczna to nie praca, to nie męczy bo siedzisz wygodnie przed komputerem - a w domu po pracy człowiek idzie spać bo ma dość życia, ale musi się męczyć, żeby dostać kredyt na mieszkanie.

Z ludzi z technikum czy podstawówki chyba z Żoną mamy najbardziej ambitne plany, no chyba że bardziej ambitnym planem jest chlanie od piątku do niedzieli, a w poniedziałek w sumie też bo hej! Mieszkam z rodzicami i dostaję od nich na imprezy.
No ale jak słyszę, że problemy to się po 30 zaczną - a co jest po 30? - No jak to co? Zakup własnych 4 ścian, dziecko iiiii i w ogóle... A mając 22 lata nie mogę mieć podobnych problemów? No nie, bo nie znasz życia...

#truestory #grazynacore #januszcontent
  • 40
@KornixPL: dopiero 22 lata masz to jeszcze jesteś wrażliwy na takie #!$%@?, właśnie dlatego większość decyduje się na tak poważne kroki po trzydziestce bo wtedy zwykle są już nauczeni zbywać takie wysrywy życiowych nieudaczników chłodnym uśmieszkiem. Rób swoje i inwestuj w przyszłość swoją i swoich dzieci i nie oglądaj się na mentalną komunę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Swoją okazję stracili i boli ich że ktoś umie pomyśleć
@Michuy: To są takie rady życiowe na jakiś kubek - a może to świetny pomysł na interes ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Łe dziecko, za 10, 20 lat się okaże jakie będą problemy.... Zoba, wujek pjoter wziął kredyt i będzie spłacał do memerytury.

Ale to właśnie pjoter jest geniuszem, a ja głąbem bo pakuję się w kredyt w takim wieku, ale to pjoter będzie spłacał go do emerytury
@Marek_Kodrat: Tylko po co? W końcu i tak za parę lat stanę w tym samym miejscu, szukanie mieszkania, dziecko..
No właśnie, dziecko. Za kilka lat chcielibyśmy mieć dziecko, bo wolałbym dziecko w swoim, swój pokój, swoje podwóreczko, poza tym nie wyobrażam sobie sytuacji, gdzie dziecko może być na coś chore - nie mówię o niepełnosprawności, tylko np wcześniakiem, walczyłoby o życie a ja w międzyczasie miałbym załatwiać kredyt...

@Marek_Kodrat: a gdyby tak po skończę technikum w wieku 20lat znaleźć pracę na początek 2000zl miesięcznie, 150zl na paliwo, 150zl dokładać się rodzica do budżetu, 1500zl przez pierwszy rok miesięcznie da się odłożyć, w między czasie dorabiać sobie, po roku mamy mniej więcej 17k, i tak przez 4-6 lat żyć, zarabiać coraz więcej, 100k minimum da się uzbierać, na start dobre pieniądze( ͡° ͜ʖ ͡°)