Wpis z mikrobloga

  • 1
Jakie są wymiary kwadratu w suporcie? Tego na ktorym mocuje sie korbe. Nie moge znalezc tego nigdzie :/ #rower #rowery #pomocy
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Barcol Korby na połączenia na kwadrat są spotykane w tańszych rowerach górskich i turystycznych. Większość producentów stosuje się do norm narzuconych przez firmę Shimano, ale część producentów chińskich i tajwańskich stosuje swoje własne normy, dlatego najlepiej jest kupować korby producenta, który wyprodukował stosowany przez nas wkład suportowy. Wiki
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@mateoelo wlasnie mam problem ze znaleziem jakiegos rysunku z tym, mialem nadzieje ze jakiemus mireczkowi akurat suport i suwmiarka leżą przy biurku ;)
  • Odpowiedz
@Barcol: Są różne. ściany "stożka" mają 2 stopnie odchylenia od osi, pozostałe wymiary zależa od zastosowanej normy, pod warunkiem że była zastosowana bo często zakłada się że po dokręceniu śrubą aluminiowa korba "jakoś tam się nabije" więc nikt na dokładne wymiary nie patrzy, stąd też ich wysoka podatność na rozwalenie gniazda przy najmniejszych luzach. G---o. Unikać.

https://www.sheldonbrown.com/bbtaper.html
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@kroje_warzywa_ziemniakiem dzieki kumplu ale potrzebuje zaprojektowac wlasną korbę z wbudowanym wolnobiegiem (a w zasadzie to caly napęd elektryczny do roweru, na zaliczenie przedmiotu). sama informacja że standardy są różne, nie daje mi nic :P ewentualnie jak znajde ładny opis normy jakiegos innego rozwiazania to moge zmienic zakladamy suport na dany. Ale podejrzewałem że kto jak nie Shimato bedzie mial najlepiej opisane rozwiazania. No i kwadrat latwo zmierzyc jakby ktos akurat mial.
  • Odpowiedz