Wpis z mikrobloga

#sokoolrings

Trzy najlepsze ćwiczenia na wzmocnienie przedramion/nadgarstków/łokci

Oczywiście mój subiektywny ranking

1. Wiadro z ryżem/piaskiem - może wydawać się to śmieszne, ale uważam to za najlepszy sposób wzmocnienia całych przedramion pod wieloma płaszczyznami i ochronny ich od kontuzji. Wiele osób w środowisku kółek gimnastycznych, street workoutu i siłowni ma problem z bólami promieniującymi przedramienia (takie jakby przy kości), na siłowni przeważnie odczuwalny przy wznosach prostej sztangi na biceps, najbardziej odczuwalny przy odkładaniu sztangi. Powód? Zginacze silniejsze od prostowników. Na co dzień bardziej trenujemy "łapanie", "ściskanie" sztang, drążków, kółek itp. stąd dysproporcje. Przykładowe rutyny: https://youtu.be/Lzrib1c5EK0 https://youtu.be/GqZiVt9YBX0
2. Rolka do przedramion z ciężarem - jak ćwiczenie wyżej, również trenuje zginacze i prostowniki, można nawet progresować ciężarem, więc dlaczego na 2 miejscu? Bo ograniczone jest to do dwóch ruchów - odwijania i zawijania. Wiadro z ryżem umożliwia nam o wiele więcej kombinacji, możliwości pod którymi zaatakujemy przedramiona. Zdjęcie przykładowe
3. Podciąganie na linie - kilka rundek po linie w dół/ w górę i przedramiona dosłownie eksplodują. Trzy wady - raczej nie dla początkujących, pracują głównie zginacze, ciężej się schodzi jak wchodzi.

Zdjęcie

Moje wiadro z ryżem, codziennie kilkadziesiąt różnych "mieszań" i bóle mi nie straszne :)

#silownia #mikrokoksy #streetworkout #kalistenika
sokool - #sokoolrings

Trzy najlepsze ćwiczenia na wzmocnienie przedramion/nadgarst...

źródło: comment_jzbN6Diqj0x8APHNywjFlNoFiH81s6Ww.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@sokool: Gdzie ja mam takie wiadro z ryżem w pokoju postawić? Już widzę minę kogokolwiek i pytanie na twarzy - na ch$% Ci tyle ryżu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@bajzelwdomu: no masakra uczucie, sam się z tym sporo męczyłem, nikt nie umiał za bardzo pomóc, ortopedzi mi mówili pół roku przerwy itp. fizjo coś tam próbowali, ale zawsze ten ból wracał. Dopiero czytając na zagranicznych forach gimnastycznych coś w końcu znalazłem. W skrócie - polecam do nr 1 dodać jeszcze rollowanie, ale takie, że bierzesz mała piłeczkę (ja używam piłeczki kauczukowej z dzieciństwa :D) wciskasz ją tam między kości i
  • Odpowiedz
@sokool: ze 3 tyg temu gadaliśmy i pisałem Ci akurat o tym bólu w lewym nadgarstku przy uginaniu ramion albo podciąganiu się w podchwycie xd

Niestety nie mam miejsca na wiadro z ryżem. Nie bardzo kumam o co chodzi bo mi te bóle wystepowały zarówno przy uginaniu ramion jak i przy robieniu pompek gdy nadgarstek i dłoń są wygięte w drugą stronę
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@50HerbatGreya wiem pamiętam ale jak dopytywalem to wydawało się że inne trochę objawy :) jest jeszcze alternatywa dla wiadra - gumki recepturki, tylko takie mocniejsze, owijasz je w okol wszystkich palcy jak są ze sobą zbliżone, a następnie rozszerzasz. Zadziała podobnie :)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@50HerbatGreya nie no w obu filmikach operuja palcami i wszystko ladnie pokazują jaki ruch wykonywać przed wsadzeniem rak :) w drugim filmiki masz pierwsze ćwiczenie, które działa jak ten patent z recepturkami :)
  • Odpowiedz