Wpis z mikrobloga

Mirki liczę na waszą pomoc przy zakupie auta
Wyjechałem do #uk i jeździłem do tej pory mazdą 6 z 2006 roku no ale do naprawy trzeba dużo hajsu więc będę ją na części /złom sprzedawać i muszę znaleźć coś innego i tu jest problem bo nie wiem co, patrze na wszystko od
Hatchbacka po SUV jeżeli zmieści się w cenie.

Jaki mam budżet ? eehhh jest tu mały problem bo auto będzie brane na miesięczne spłaty ale powiedzmy że w złotówkach będzie to z 50-60 tysięcy ( czyli 10-12k funtów) ale jak będzie coś odpowiedniego za 30 tys złotych to nie widzę problemu
Wymagania
Rocznik w miarę świeży coś po 2014
Przede wszystkim niezawodność
To czy diesel czy PB nie robi mi większej różnicy ( ale lepiej diesel to uniknę corocznej opłaty drogowej w uk )
Pojemność max 2.0 bo ubezpieczenie mnie zje
Zawieszenie raczej dobre na mocno łatany asfalt bo dopiero w szkocji zobaczyłem co to fatalne drogi ( dziura na autostradzie że koło urwie to częsty widok)
Typ nadwozia jest mi obojętny ale kombi nie potrzebuje
Z udogodnień to przydała by się kamera cofania albo czujniki przód/tył, jakaś nawigacja i podgrzewane fotele/kierownica
I najlepiej ze skrzynią automatyczną bo dużo po mieście jeżdżę i już mi się nie chce wachlować ręczną ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Oczywiście zawsze mogę z czegoś zrezygnować np z automatu
Co ja brałem do tej pory pod uwagę ? Insygnie z 2014 manual 2.0 ,mazde 3 z 2015 automat 2.0, mondeo ( ale to już różne wersje silnikowe) i Honda Accord
#auto #samochody #mazda #opel #ford #bmw #audi #skoda #honda #toyota
  • 10
@marian-znowusieupiles: Accord jest mało z tego rocznika. Miałem starszą wersję w benzynie i auto oprocz słabych blach (nadkola delikatnie brała rdza ale auto miało już ponad 10 lat) nie sprawiało jakichkolwiek problemów. Zrobiłem nią 130k mil. Silniki dizla też są chwalone, ale dizla kupowałbym jedynie z niskim przebiegiem. Za 12-13k kupisz nawet w kombi z 2014 z niskim przebiegiem (auto trader), ale jak wspomniałem jest ich mało. Przestali je chyba produkować
@marian-znowusieupiles: Zobacz #bmw f30, troche ich jest na ATrader roczniki po 2014. Mam 320d i po remapie fajna dynamiczna furka. £30 road taxu rocznie i 48mpg na luzie. Mam ja od ponad 3 lat i ani sekundy nie zalowalem.


https://www.autotrader.co.uk/car-search?sort=mileage&radius=1500&postcode=eh66nd&onesearchad=Used&onesearchad=Nearly%20New&onesearchad=New&make=BMW&model=3%20SERIES&price-to=12000&year-from=2014&fuel-type=Diesel&maximum-badge-engine-size=2.0&transmission=Automatic&page=2
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Hubby: no właśnie z bmw jest taki problem ze finansowanie ma wysoką rate miesięczną i przy np maździe za 13 k rata bedzie 170 a przy bmw w tej cenie rata już 220 i wiekszy depozyt no a nie chce popłynąć wiec wole niższe raty bez duzego depozytu
A mieszkam w Paisley
@marian-znowusieupiles: a Honda Jazz? Kupisz dużo taniej niż te auta co wymieniłeś, dostaniesz w tej kwocie już jej najnowsza generacje. Miejsca sporo, silnik tylko 1.3 ale nic ponadto ci nie potrzeba tak na dobra sprawę, bo w sumie gdzie się rozpędzisz jak tu takie limity. Nawigację masz w kazdy smartfonie, kup sobie ładowarkę USB i uchwyt.
@dnasstorm: gowno prawda, płaci się od emisji spalin - jest stosowna tabelka z objaśnieniami. Wpisz w google UK Road tax, wszystko dostaniesz jak na tacy, nie chce mi się tego wyjaśniać.