Wpis z mikrobloga

@Chicane polecam Citibank, zwłaszcza że co chwilę mają jakieś promocje dla nowych klientów. Na pierwszy rok pewnie dostaniesz prowadzenie za 0 a później powiedz że rezygnujesz to Ci to 0 przedłużą. Oczywiście spłacaj należności regularnie. Ja mam tam kartę już z 4 lata i jest spoko, chociaż zaraz będę z niej rezygnował bo trzeba kredyt zaciągać
@marcpol Wiesz, jak umiesz zarzadzac pieniedzmi to kredyt, raty fajna sprawa. Ja np. Jak mam kupowac jakis sprzet to moge odrazu zaplacic gotowka - nie ma problemu ale po co? Wole na np. 6 rat niz wywalic cala kwote odrazu.
To mit. Historia kredytowa nie jest potrzebna do kredytu hipotecznego.


@marcpol: a scoring choćby do lepszych warunków kredytu jeśli nie samego uzyskania go gdzie nabije?
@marcpol Zaraz zadluzanie sie...trzeba trzezwo myslec. Maly % ludzi trzezwo mysli przy finansach lub wogole nimi nie umie zarzadzac.
Jesli chce kupic cos za np. 1800zl to moge zaplacic odrazu ale po co Mirku? Mam raty 0% rozkladam 1800zl na 6 miesiecy po 300zl. Przy wyplacie co miesiecznej nie odczowasz tego.
Sporo ludzi jak widzi raty, kredyt to zaraz robia duze zakupy ale nie kazdy.
Coś tu nie zatrybiło. Karta kredytowa obniża zdolność kredytową a nie "buduje". Podobnie możliwość debetu w koncie.


@Urodzony: jesteś pewien? bo kiedyś czytałem jakis ciekawy poradnik jak sobie zbudować taką zdolność i tam właśnie było, że karta, raty pomagają.
@marcpol Troche dziwne, masz dobry scoring to oznacza ze jestes za dobry i nie damy Ci kredytu bo my chcemy (banki) osoby z malymi zarobkami aby wysylac komornika, zgadlem? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Wysokość minimalnej miesięcznej spłaty karty odejmuje się od twoich dochodów i w ten sposób zmniejsza twoją zdolność kredytową. Według banku o tyle mniej jesteś w stanie spłacać kredytu miesięcznie.
@marcpol: @Urodzony: muszę widzę zweryfikować na nowo swoją wiedzę... kiedyś czytałem sporo artykułów na ten temat i taki sumaryczny wniosek był taki, że dobrze mieć coś na raty i spłacić je w terminie, aby bank miał o danym człowieku jakieś informacje... lepiej przecież dać pieniądze komuś o kim można coś już powiedzieć, że np spłaca regularnie raty i nie ma z tym problemu, niż o kimś zupełnie nowym bez żadnej
Zaraz zadluzanie sie...trzeba trzezwo myslec. Maly % ludzi trzezwo mysli przy finansach lub wogole nimi nie umie zarzadzac.

Jesli chce kupic cos za np. 1800zl to moge zaplacic odrazu ale po co Mirku? Mam raty 0% rozkladam 1800zl na 6 miesiecy po 300zl. Przy wyplacie co miesiecznej nie odczowasz tego.

Sporo ludzi jak widzi raty, kredyt to zaraz robia duze zakupy ale nie kazdy.


@Marcinowy: Jedna rata 300 zł, druga 400