Wpis z mikrobloga

@marcpol Zeby w przyszlosci wziac np. Kredyt na mieszkanie lub w razie W?

@Chicane sproboj moze lepiej cos na raty ;)
RTV Euro AGD lub MediaExpert daje juz na raty przy 1 miesiecznej wyplacie lub na oswiadczenie.
  • Odpowiedz
  • 1
@Chicane polecam Citibank, zwłaszcza że co chwilę mają jakieś promocje dla nowych klientów. Na pierwszy rok pewnie dostaniesz prowadzenie za 0 a później powiedz że rezygnujesz to Ci to 0 przedłużą. Oczywiście spłacaj należności regularnie. Ja mam tam kartę już z 4 lata i jest spoko, chociaż zaraz będę z niej rezygnował bo trzeba kredyt zaciągać
  • Odpowiedz
@marcpol Wiesz, jak umiesz zarzadzac pieniedzmi to kredyt, raty fajna sprawa. Ja np. Jak mam kupowac jakis sprzet to moge odrazu zaplacic gotowka - nie ma problemu ale po co? Wole na np. 6 rat niz wywalic cala kwote odrazu.
  • Odpowiedz
To mit. Historia kredytowa nie jest potrzebna do kredytu hipotecznego.


@marcpol: a scoring choćby do lepszych warunków kredytu jeśli nie samego uzyskania go gdzie nabije?
  • Odpowiedz
@marcpol Zaraz zadluzanie sie...trzeba trzezwo myslec. Maly % ludzi trzezwo mysli przy finansach lub wogole nimi nie umie zarzadzac.
Jesli chce kupic cos za np. 1800zl to moge zaplacic odrazu ale po co Mirku? Mam raty 0% rozkladam 1800zl na 6 miesiecy po 300zl. Przy wyplacie co miesiecznej nie odczowasz tego.
Sporo ludzi jak widzi raty, kredyt to zaraz robia duze zakupy ale nie kazdy.
  • Odpowiedz
Coś tu nie zatrybiło. Karta kredytowa obniża zdolność kredytową a nie "buduje". Podobnie możliwość debetu w koncie.


@Urodzony: jesteś pewien? bo kiedyś czytałem jakis ciekawy poradnik jak sobie zbudować taką zdolność i tam właśnie było, że karta, raty pomagają.
  • Odpowiedz
@marcpol Troche dziwne, masz dobry scoring to oznacza ze jestes za dobry i nie damy Ci kredytu bo my chcemy (banki) osoby z malymi zarobkami aby wysylac komornika, zgadlem? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Wysokość minimalnej miesięcznej spłaty karty odejmuje się od twoich dochodów i w ten sposób zmniejsza twoją zdolność kredytową. Według banku o tyle mniej jesteś w stanie spłacać kredytu miesięcznie.
  • Odpowiedz
@marcpol: @Urodzony: muszę widzę zweryfikować na nowo swoją wiedzę... kiedyś czytałem sporo artykułów na ten temat i taki sumaryczny wniosek był taki, że dobrze mieć coś na raty i spłacić je w terminie, aby bank miał o danym człowieku jakieś informacje... lepiej przecież dać pieniądze komuś o kim można coś już powiedzieć, że np spłaca regularnie raty i nie ma z tym problemu, niż o kimś zupełnie nowym
  • Odpowiedz
Zaraz zadluzanie sie...trzeba trzezwo myslec. Maly % ludzi trzezwo mysli przy finansach lub wogole nimi nie umie zarzadzac.

Jesli chce kupic cos za np. 1800zl to moge zaplacic odrazu ale po co Mirku? Mam raty 0% rozkladam 1800zl na 6 miesiecy po 300zl. Przy wyplacie co miesiecznej nie odczowasz tego.

Sporo ludzi jak widzi raty, kredyt to zaraz robia duze zakupy ale nie kazdy.


@Marcinowy: Jedna rata 300 zł, druga 400 zł, i nawet nie zauważasz, gdy kończysz jako ruchomy znak
  • Odpowiedz