Wpis z mikrobloga

Nie - to nie jest reklama jednego nożoroba! ;)

Ludzie!
Nie kupujcie fixedow-produkcyjniaków!
Cieszcie się, że macie coś wyjątkowego, wyprodukowanego w Polsce i ze świetnej jakości materiałów. Że mieliście okazję wymienić z jego Twórcą wiele koncepcji i idei określających zastosowanie tego narzędzia!

Niech czas tworzenia noża, od poziomu swobodnej rozmowy z jego przyszłym twórcą, po pierwsze jego użycie, będzie źródłem satysfakcji i dumy.

Oto dowód na świetną jakość współpracy z Michałem "Siemianem" z Siemian. Noże robione ręcznie.!

Od koncepcji - noża kuchenno-terenowego, z potencjałem na poważniejszą pracę, po obrąbywanie gałązek i krojenie kiełby i cebuli, oraz pieczeni na święta. Że o mitycznej sałatce jarzynowej nie wspomnę!

3mm D2,
60HRC,
długość całkowita 260mm
Długość KT: 140mm
15° na stronę
stabilizowana, barwiona czeczota

Czysta przyjemność, sprawdza się w każdych warunkach!

#bushcraft #outdoor #las #trekking #knifeboners #noze #knifemaking #nozeboners #survival
Afrati - Nie - to nie jest reklama jednego nożoroba! ;)


Ludzie!
Nie kupujcie fi...

źródło: comment_rs2A8haQRkqXVeS9gFOcWJCuvq04bb3q.jpg

Pobierz
  • 9
@kozaqwawa: To 3mm, nie jest ten nóż wielkim, ciężkim tasakiem. Można z powodzeniem strugać pierzaste patyki, ostrzyć kijki do wbicia w glebę, robić śledzie do tarpa, kroić mięcho na grochówkę, okorowywać łyżkę ;)
@Afrati nie zgadzam się. To jest nadanie się sprzętem bardziej jak samym biwakiem. No i fakt że zgubienie lub uszkodzenie takiego ostrza będzie bardziej bolesne niż taka morkę.
@Kick_Ass: Sprzęt jest istotną częścią samego biwaku - o ile jest w nim pomocny. W naszym przypadku same wyjazdy są intensywne, nie mamy czasu ani ochoty na podniecanie się szpejem, który nosimy. Nie możemy zresztą sobie pozwolić na targanie rzeczy, których nie użyjemy ;)

Zgubienie lub uszkodzenie będzie oczywiście bolesne, ale z drugiej strony - gdyby taka przysłowiowa Mora miała być odpowiedzią na każde pytanie o nóż, to czy zamiast pił