Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję jakichś studenckich porad, jak uczyć się fizyki na studiach. Od podstawówki był to najmniej lubiany przeze mnie przedmiot, jedyny którego mimo wielu prób i starań po prostu nie potrafię przetrawić. Ostatnio miałem fizykę w 1 technikum, teraz ta zmora wróciła (na szczęście, lub nie) na jeden semestr na #polibuda. Analiza matematyczna to dla mnie pikuś przy tym. Pożyczyłem polecany podręcznik przez wykładowcę, ale jest on na tyle rozszerzony, że nie jestem w stanie go opanować, poza tym nie obowiązuje nas całość materiału z niego, więc on bardziej utrudnia niż pomaga.

Znacie jakieś fajne strony, czy kursy wideo, gdzie ktoś to łopatologicznie tłumaczy? Coś w stylu fizycznego etrapeza ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dostaliśmy na przerwę świąteczną zadania do przećwiczenia. Zarzucam link, jakby ktoś był ciekaw.

//drive.google.com/file/d/1N7z8Xuu7KksXJ1tyzXRMOvsGIDXmxHtm/view?usp=sharing")">
#fizyka #studia #studbaza #sesja
  • 5
@Pendunate: skoro miałeś tylko 1 rok w technikum i to pewnie na średnim poziomie, to jesteś do tyłu. Idź do biblioteki/czytelni i przejrzyj inne podręczniki, może po prostu znajdziesz taki, który bardziej Ci będzie odpowiadał. I zbiór zadań z kompletnymi rozwiązaniami. A potem to już tylko "shut up and calculate" :)