Wpis z mikrobloga

Parę miesięcy temu skończyła mi się 2-letnia umowa o pracę. Zapomnieli o tym. Przez ostatnie miesiące chodziłem normalnie do pracy, dostawałem wypłatę, itd. Dziś przypomniałem o tym i dostałem nowa umowę (z datą wsteczną). Oprócz tego nic w umowie się nie zmienia, łącznie niestety z zarobkami. Nie miałem zadnego spotkania czy coś, poprostu dostałem papier na biurko

Mogę to jakoś rozegrać, żeby dostać podwyżkę? Mam teraz kilka dni wolnego, więc na spokojnie mogę przemyśleć podpisanie tej umowy. #pracbaza #zarobki #prawo #prawopracy
  • 23
  • Odpowiedz
@koniecswiatajestbliski: to zarzutka jakaś? bo to irracjonalnie brzmi wszystko, rozumiem dzień ale MIESIĄCE? Ty jak i twój pracodawca nie grzeszycie rozgarnięciem..., w świetle prawa robiłeś na czarno także jak masz zamiar straszyć pracodawcę pamiętaj że pobierałeś za to kasę ;)
  • Odpowiedz
@nairoht: wiem :) Mała firma, kobieta, która się tym zajmuje jest od dlugiego czasu na L4. Szefa nie ma w biurze na codzien ( może z 2 razy w roku przyjeżdża). Ja miałem świadomość, że umowa się skończyła, ale nie mówiłem o tym bo liczyłem, że może w międzyczasie znajdę coś fajniejszego to bez okresu wypowiedzenia się przeniose :)
  • Odpowiedz
@koniecswiatajestbliski: Gdybyś uświadomił swojemu pracodawcy o braku podpisanej umowy i powiedział że z chęcią zostaniesz jeżeli dadzą Ci podwyżkę wtedy pracodawca z samego strachu przed pod #!$%@? go do Państwowej Inspekcji Pracy dałby ci tą podwyżkę. A teraz to chyba musisz po ludzku poprosić bo podstaw do lekkiego szantażu już brak jeżeli podpisałeś umowę z datą wsteczną
  • Odpowiedz
@koniecswiatajestbliski: W takim razie zapytaj czy jest możliwość otrzymania podwyżki, umotywuj to i czekaj na ich reakcje. Jeżeli dostaniesz podwyżkę wszystko cacy. Jeżeli jednak odmówią możesz #!$%@?ć ich do PIPu. Będą mieć takie problemy, że już im współczuję. PIP nie może potwierdzić że to Ty nasłałeś go na pracodawcę a za brak podpisanej umowy grozi mandat 1-30 tys zł. Jeśli będzie trwała kontrola a Ty powiesz szefowi że nie podpiszesz jej
  • Odpowiedz
  • 3
@koniecswiatajestbliski Jeśli pracodawca nie wychodzi z inicjatywą i nie daje Ci sam umowy o pracę na czas nieokreślony (jeśli nie jest to druga albo trzecia umowa, bo tylko 3 mogą być max albo w sumie na 33 miesiące po 22 lutym 2016) to Twoja umowa Z AUTOMATU jest przedluzona i nazywa sie to "milczacym przedluzeniem umowy o prace" od następnego dnia po wygaśnięciu starej umowy na czas nieokreślony a spowodowane tym ze
  • Odpowiedz
@shemmy: To było tak: W pazdzierniku '15 dostałem pierwszą umowę na 3 miesiące czyli do końca roku. Potem na 2 lata do konca 2017. I teraz bez umowy jestem od poczatku roku. Dostałem wczoraj umowę z datą wsteczną od początku roku na 5 lat. Wiec teraz to byłaby moja trzecia umowa. Powiedziałem, że daje sobie teraz kilka dni na przemyślenie czy podpisać.
  • Odpowiedz
  • 1
@koniecswiatajestbliski Nie może Ci dać umowy na 5 lat bo juz miałeś umowę na czas określony na 22 miesiące i 8 dni (licząc od 22 lutego 2016 kiedy przepis wszedł w zycie, do końca 2017). Czyli z tego 33 - miesięcznego limitu wszystkich umów na cz określony moze Ci jeszcze dac umowe na cz okreslony tylko do 21 listopada 2018 a pozniej juz um na cz nieokreslony ALE mówię Ci idź po
  • Odpowiedz
w świetle prawa robiłeś na czarno


@nairoht: gowno prawda.

Gdybyś uświadomił swojemu pracodawcy o braku podpisanej umowy i powiedział że z chęcią zostaniesz jeżeli dadzą Ci podwyżkę wtedy pracodawca z samego strachu przed pod #!$%@? go do Państwowej Inspekcji Pracy dałby ci tą podwyżkę.


@matka_wszystkich_psow: a co tutaj mozna #!$%@?? Umowa byla? Tak! Okres sie skonczyl ale pracownik dalej przychodzil pracowac i dostawal pieniadze? Oznacza to ze umowa obowiazywala nadal
  • Odpowiedz
@shemmy: no przydaloby sie zebys mnie poprosil a ja wtedy moze bym rozpatrzyl twoja prosbe. Znalezienie tego moze mi zajac do 20 minut a to juz duzo czasu. Zwlaszcza ze sam mozesz to znalezc.
  • Odpowiedz