Wpis z mikrobloga

mam wynajęty samochód zastępczy z oc sprawcy po wypadku,mój samochód jest jeszcze w warsztacie,a dzwonili dzisiaj do mnie z wypożyczalni, że jutro kończy mi się czas i muszę oddać. Jak to jest? z tego co się orientuje to należy mi się samochód do dnia odebrania mojego z warsztatu, jak to rozwiązać?
#ubezpieczenia #oc #wypadek #motoryzacja #samochody #prawo
wołam @Odzyskamy_odszkodowanie1 już mi pomogłaś,to pewnie się orientujesz
  • 15
  • Odpowiedz
@mam_tu_niezly_ubaw_: nie dzwon do wypożyczalni tylko do ubezpieczyciela sprawcy, zapytaj czy dostałeś już kasę na konto, lub twoje auto jest do odbioru (zależy czy bezgotówkowo czy chciałeś kasę) skoro maja ci odebrać auto zastępcze
  • Odpowiedz
  • 0
@mam_tu_niezly_ubaw_ najlepiej abyś dogadał się z ubezpieczycielem. Możesz naciskać na zakład naprawczy aby też się włączył do sprawy.

Samochód należy Ci się do końca naprawy, z tym że naprawa nie może się zbytnio przeciągać. Ubezpieczyciel celowo będzie narzucał tepo trudne do realizacji.

Tak jak napisalem, najlepiej abyś naciskał na ubezpieczyciela oraz zakład naprawczy. Możesz również po zdaniu pojazdu do wypożyczalni współpracującej, pójść do innej wypozyczalni. Z tym, że ubezpieczyciel odmówi jej płatności.
  • Odpowiedz
@mam_tu_niezly_ubaw_: warto też przypomnieć tej firmie ubezpieczeniowej opinie Rzecznika Finansowego ws. technologicznego czasu naprawy ( czas jaki ubezpieczalnia narzuca z góry na naprawę samochodu) jednak często ten czas naprawy się wydłuża z przyczyn niezależnych od klienta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mam_tu_niezly_ubaw_: oczywiście zdanie Rzecznika Finansowego na temat technologicznego czasu naprawy jest po stronie klienta :) czyli firmy ubezpieczeniowe nie powinny się nim kierować przy kwestii pojazdu zastępczego.
  • Odpowiedz
auto zastępcze należy Ci się na czas likwidacji szkody i tyle


@fromasz56: Też nie tak do końca - zależy jakie są przyczyny opóźnienia.
Jeśli poszkodowany wstawił samochód do swojego ulubionego mechanika, jednak ten był zawalony robotą i mógł się zająć jego samochodem np. dopiero po tygodniu, to za ten dodatkowy tydzień pojazd zastępczy już się nie należy.

Regułą jest wynajem samochodu na czas technologicznie potrzebny na naprawę i logistycznie na pozyskanie
  • Odpowiedz
@mam_tu_niezly_ubaw_: zawsze tak dupę zawracają i starają się zabrać samochód zastępczy jak najszybciej. Samochód należy Ci się na cały czas naprawy, dopóki szkoda nie zostanie naprawiona, a samochód nie będzie przywrócony do stanu używalności.
Najlepiej korzystać z usług firm, które dają Ci samochód, a potem same walczą o kasę z ubezpieczycielem sprawcy.
  • Odpowiedz