Wpis z mikrobloga

Wykopki! Naszło mnie żeby ograniczyć beletrystykę i poczynić samorozwój w dziedzinie nauk humanistycznych - filozofia. Czy możecie polecić propozycję "od zera do bohatera" lub "od zera"?. Może być cegła ale musi być dostępny ebook. Cena dowolna, język polski. Miło, gdyby czytało się to dobrze (w każdej dziedzinie preferuję autorów spoza polskiego kręgu akademickiego). Obiekt rozwoju: trzydziestolatek o poglądach umiarkowanych, umiem czytać, logika i podstawy historii ogólnej opanowane w stopniu dobrym. Nieśmiało dodaję tag #filozofia #edukacja #samorozwoj.
  • 13
@plpi2018:
to uczucie gdy filozof zawodowy i stulejarz here
rok temu zapisałem się na koło filozoficzne na studbazie z nadzieją, że będzie z kim pogadać
na pierwszych zajęciach podeszła do mnie jakaś loszka i zapytała czy pofilozofuję z
nią, bo nie ma nikogo do pary, powiedziałem "ok" i poszliśmy do stołu
nie odpowiedziała na żaden z moich argumenow #!$%@?łem z zagadnienia intersubiektywnosci u Husserla, chwyty erystyczne mocno, kontry zapożyczone z późnego
@Brzytwa_Ockhama: wiem co masz na myśli, ale Rozprawa nie jest niezrozumiała a antyk wydał mi się dla kogoś bez podstaw zbyt archaiczny, bez masy przypisów i uzupełnień, a najlepiej kogoś kto opowie i pomoże, trudno się połapać w tym, ale może ja po prostu takie wrażenie odniosłem