Wpis z mikrobloga

Hej Mirki i Mirabelki!

Właśnie podjęłam pierwsze kroki w pisaniu scenariusza do mojej małej gierki.
Nie znam się w ogóle na programowaniu, ale myślę, że nie będzie z tym problemu, gdyż będę pisać ową grę w programie do Visual Novel, a dokładnie w darmowym programie Ren'Py. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Trochę powalczę z scenariuszem, rysowaniem i robieniem zdjęć, ale myślę, że będzie warto.
Ostatnio poczułam, że nigdy nic nie zrobiłam takiego kreatywnego, a miałam wielką ochotę, więc ta da, tak narodził się pomysł na absurdalną fabułę.

W mojej gierce, która będzie ścianą tekstu wcielicie się w gołębia!
Dokładnie! W gołębia! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przeżyjecie jeden dzień w ciele tego malutkiego ptaszka. Zobaczycie co on uważa o nas, jak patrzy na świat.
Oczywiście nie zabraknie wątku przyjaźni, ale od Was będzie zależało, czy postąpicie godnie na ten tytuł.
Głównym wątkiem owej gry jest właśnie przyjaźń, ale potoczy się w tym samym czasie wielka bitwa o przetrwanie.

O dziwo, ta gra będzie zawierała wiele refleksji na temat ludzkiego życia np. rasizm, ale to już tajemnica o co dokładnie z tym rasizmem chodzi. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Scenariusz jest już w 45% gotowy, a gdy będzie już w 100% oraz gdy powstanie pierwsza ilustracja bohatera, to wyśle Wam owy obrazek.

Mam nadzieję, że uda mi się to skończyć w kilka miesięcy, a moim postanowieniem będzie pisanie małych raportów o progresie gierki do Was!

#golabgame

  • 13
@Motloch: Tak na moje, to jest właśnie idealny projekt dla początkującej osoby. Niezbyt prosty, ale i niezbyt skomplikowany, postęp mierzalny i liniowy, zmniejszenie lub zwiększenie skali projektu nie wpływa znacząco na jakość, jedynie na długość.
@Wiedmolol: To już stary sprawdzony temat, Potty Pidgeon wyszło w 1984