Wpis z mikrobloga

Ależ mnie grzeją ci wszyscy wielbiciele taniochy z OLXa. Człowiek chce się pozbyć mebli, gratów i innego syfu, wystawia ogłoszenia w dobrej wierze i się zaczyna spektakl cebulozy. Reżyseria Grotowski, kreacje wybitne. Postaci można podzielić na dwie grupy. Pierwsza to ludzie o pochodzeniu prawdopodobnie bliskowschodnim. Nie świadczy o tym karnacja ni akcent ale zamiłowania do targowania się. No to mam ten regał kupiony za ponad tysiąc, obity jest, fakt, dlatego sprzedaje za stówę. I zaczynają się telefony.
-Ale zaznaczył pan, że jest obity, to ja kupie ale za siedemdziesiąt złotych bo co ja z obitym zrobię?
Jeśli o mnie chodzi, to możesz sobie go w dupala wsadzić i patrzeć jak wystaje.Tak #!$%@? mać, zaznaczyłem, że jest obity, dlatego sprzedaje dziesięć razy taniej.
I trwa taka bladź w przekonaniu, że coś ugra, bo przecież za 3 dychy to własną matkę sprzedałaby uchodźcom, co sobie w obozie nie radzą z ogniami grasującymi w lędźwiach.
-No czekam, za 70 biore, namyślił się pan.
Namyślił. #!$%@? nawet nie wiesz jak bardzo namyślił.
Druga grupa to jest jakaś nowa subkultura na której trzeba badania zrobić. Jak znacie socjologa to dajcie znać. Siedzą w domu i mają filtry poustawiane na wszystkim co jest za darmo. #!$%@? czy potrzebne czy nie. Kolekcjonują wszystko co się da. Układają to sobie w domu i walą konia patrząc na to, ile zgromadzili niepotrzebnego gówna. Chęć posiadania niszczy. Gdybym wystawił swoją kackupę i opisał, że za free to miałbym milion chętnych. Nie jak normalni ludzi, tutaj normalności nie ma. Tutaj jest walka o darmoszkę. Wariują na widok darmochy jak niemce na majątek waszych dziadków. I jazda. Smsy zaczynające się od
-witam
I już wiem, że ten człowiek nie tylko nie zna zasad języka ojczystego, ten człowiek jest #!$%@?, albowiem pisze te smsy o 2 w nocy.
-witam aktualne
A ty się rano #!$%@? gościu zastanawiaj co ma być aktualne o 2 w nocy. Od razu wiadomo, że było pite, wszyscy z fejsa poszli spać, więc został OLX i tam kontynuujemy poszukiwania szczęścia.
-A #!$%@?, wypiłem osiem piw, oooooojeeeeebaaaaanyyyyy, młot kowalski za darmo! Biere! Ciekawy czy mi dowiezie.
No właśnie. Oddaję za darmo, to znaczy, żem frajer. Dlatego dostaję takie wiadomości
-Witam czy możliwy dowóz do #!$%@?? Bo ja biedna a pan pewnie kawał paniska jak za darmo rozdaje.
Oczywiście, że możliwy. Jeszcze po drodze wstąpię wam po czteropak Harnasia i rów ogolę, cobyście mnie mogli poruchać, taki jestem dobry. A jak ja nie przypadnę do gustu, to partnerkę poproszę. Ruchajta ile wlezie, przeca za darmo.
A niektórzy przyjeżdżają. Fakt, są tacy. I tutaj zdziwienie następuje:
-Ale jak to pan nie zniesie? Przecież to pierwsze piętro, to sami mamy znosić? To pan jest strasznie niekulturalny.
Może bym i zniósł, jakbyście pedryle przyjechali o omówionej godzinie, a nie o 22.30 i #!$%@? w dzwonek z takim impetem, że mój chory na białaczkę kot stracił sierść ze stresu.
#!$%@?. Przyjechali. Kluczowe słowa, bo zawsze przyjeżdża cała rodzina. Masz do oddania zeszyt szesnastokartkowy z krokodylem, ale i tak przyjedzie mąż, żona, #!$%@? syn, a z okna widzisz, że w bordowej Skodzie Favorit czeka jeszcze gruba teściowa, która rozgląda się nerwowo czy nikt nie #!$%@?ł im okazji sprzed nochala. To ona jest prowodyrem całej akcji.
-Uczta się młodzi, wszysko za darmo dajo.
A potem rosną kolejne pokolenia i tak ten świat się skończy. Wszystko co za darmo to zabiorą, a całą resztę szlag trafi, bo będzie za drogo.
Ale się #!$%@?łem.
#pasta #olx #smieszne
  • 20
@monteskjusz: Kiedyś wystawiłem sprawną kuchenkę gazową Ewa za 50 zł (z założeniem, że będzie zawsze na coś drobnego). Przez chyba trzy tygodnie odezwał się tylko jeden gość, który po marudzeniu zrezygnował. Jak miałem już dość tematu i wrzuciłem za darmo to w pół godziny pozbyłem się problemu. "Kulturalni" panowie, władający piękna polszczyzną nawet nie podziękowali :(.
No to mam ten regał kupiony za ponad tysiąc, obity jest, fakt, dlatego sprzedaje za stówę. I zaczynają się telefony.

-Ale zaznaczył pan, że jest obity, to ja kupie ale za siedemdziesiąt złotych bo co ja z obitym zrobię?

Jeśli o mnie chodzi, to możesz sobie go w dupala wsadzić i patrzeć jak wystaje.Tak #!$%@? mać, zaznaczyłem, że jest obity, dlatego sprzedaje dziesięć razy taniej.


@monteskjusz: a no Ty troche Janusz
@piwniczak: jezus maria

1. odpisujesz na pastę
2. co cię to obchodzi?
3. skąd wiesz co to był za regał i ile miał lat? w ogóle co tu się wydarzyło, że stworzyłeś cały akapit tekstu mając jedyne info o przedmiocie, że jest regał nówka za 1000 a obity wystawiony za 100 xD
4. "wiekszosc kupujacych szuka okazji na zasadzie (...)" a co to ma obchodzić sprzedającego xD "PROSZĘ DEJ ZA DARMO
@justbreathe nie wiedziałem że pasta, nigdy wcześniej jej nie widziałem. Ale to dość dziwne nastawienie, właściciel na wybór: albo dostać za regał kasę, albo zapłacić komuś stowe za wywiezienie I utylizacje. To nie, nie opuści nawet dyski, woli trzymać go przez rok wierząc że znajdzie się jakiś baran co go kupi za tyle.
To jak te wszystkie kobiety które kiedyś tak kupiły sobie luksusowa torebkę za 15000, używały jej 10lat, a teraz
@justbreathe: akurat od kilku lat mam wlasny biznes. Mimo ze mam nastawienie, ze czasem warto cos odsprzedac za pare groszy zamiast wyrzucic i czesto rowniez zaplacic za wywoz (nie wiem jak jest u ciebie, ale u mnie lokalne firma "smieciarkowa" bierze okolo 100zl za kazdy mebel), to biznes prosperuje
@monteskjusz tacy ludzie to syf narodu polskiego. Moja babcia oddawała meble to weszła taka rodzinka bachor lata po domu babci i ktoś #!$%@?ł torebkę od niej, albo jak raz byłem to mi Janusz kazał znosić z nim meble bo sam rady nie da a żona chora. Aha i miałem dodać że meble za darmo szły
@monteskjusz: Znajoma wystawiła ostatnio biurko - solidne ale podrapane i trochę podniszczone, w sam raz do garażu czy piwnicy, dla majsterkowicza czy innego hobbysty któremu przydałaby się "powierzchnia robocza". Za darmo, z uczciwym opisem i zdjęciami.

Telefon. Po głosie sądząc - ostre karynisko.

- Dobry, ogłoszenie aktualne?
- Dzień dobry, tak, aktualne.
- Zajebiście, a można podwieźć biureczko na ulicę XYZ?
- Eee... no nie bardzo, wie pani - my w
@monteskjusz: Ostatnio wystawiłem TV LCD kilkuletni sprawny, jedynie pilot jak to zwykle bywa czcionka w kilku miejscach bardziej powycierana na klawiszach. Festiwal spierd...w pytaniach. Panie za ile pójdzie, czy możliwa wysyłka za pobraniem ( w ogłoszeniu jak byk napisane że jest możliwe tylko i wyłącznie po wpłacie kosztów przesyłki).

Po dwóch tygodniach od pojawienia się ogłoszenia pojawil się Klient, przyjechał , sprawdzil, delikatnie ponegocjował cenę i każdy zadowolony. Traksakcja doszła do
Oszaleć idzie


@The_DiceMan: nie chcesz żeby dzwonili i pisali debile?
Nie podawaj nr telefonu.
Odkąd dodaję że kontakt wyłącznie mailowy, piszą albo zdecydowani ludzie, albo z propozycją za pół ceny.
A te kulturalnie odrzucam ( ͡ ͜ʖ ͡)
@The_DiceMan kurrrwa, jeden z Krakowa do Katowic jedzie po mój telewizor już od tygodnia, ostatni raz jak odebrał był już na bramkach, martwię się o niego. Jak myślicie, sprzedać innemu czy trzymać dla tamtego rezerwacje? Ile trwają te korki na A4?
@monteskjusz miałem to samo ze słuchawkami ostatnio. Słuchawki praktycznie bez oznak użycia chciałem sprzedać bo leżą i ich nie używam więc chciałem sprzedać za niecałe 50% wartości.
-ee a pan to pudełeczko ma i gwarancję?
Tak #!$%@? gwarancja na słuchawki kupione z 5 lat temu
-eee a tam taka przejaciuweczka była to pan ja ma?
Nie nie mam i nie miałem ale mogę dorzucić taka bo akurat mam z innego sprzętu
-eeeee