Wpis z mikrobloga

Mireczki dzisiaj wplacilem ostatnia transze i splacilem 30tys dlugu ktory narobiki mi rodzice. Jestem mega zadowolony, poniewaz moge nareszcie zaczac zyc jak moi rowiesnicy.

Jak bedzie duzo plusow to napisze jak jako magazynier ktory mial 20 lat dowiedzialem sie o dlugu, mialem kilka mysli samobojczych, musialem nauczyc sie zarabiac i jak udalo mi sie to splacic.
#wygryw
#chwalesie

troche #przegryw

Ale i tak jest #zajebiscie
R.....h - Mireczki dzisiaj wplacilem ostatnia transze i splacilem 30tys dlugu ktory n...

źródło: comment_mEP42mYWU5T66NunrBflN0PS4pd3H85h.jpg

Pobierz
  • 165
@Razzish: Aha i w tym twoim linku co podałeś sam autor pisze:

Hm. Ktoś kończy 18 lat. Uczy się. W wieku 22 lat zaczyna pracę. Uznajmy, że to ten moment “wejścia w dorosłe życie”. Ten młody człowiek ma już 4 lata obciążeń za niezapłacony czynsz. Powiedzmy… 400 zł miesięcznie to 4800 zł rocznie, 19 200 złotych długu + odsetki. Przychodzi pierwsza wypłata i… komornik.


@tymeek: Bo długi robiły się systematycznie
Osoby, które piszą o odrzuceniu spadku, wizycie u prawnika czy wymeldowaniu nie mają pojęcia o czym mówią. To nie był dług rodziców, tylko jego, bowiem z mocy prawa - stosownie do art. 668 z indeksem 1 kodeksu cywilnego, albo (częściej) art. 4 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych za dług z najemcą albo członkiem spółdzielni odpowiadają solidarnie osoby pełnoletnie stale z nimi zamieszkujące w lokalu (nie zameldowane, tylko faktycznie zamieszkałe, zameldowanie nie ma nic
@Razzish: podobna sytuacja, ale kwota mniejsza. 16k + odsetki, matka nie placiła czynszu kilka lat, dowalili się do mnie. Nawet nie chcę już liczyć ile kasy na komornika poszło w tym wszystkim, najgorsze jest to że spłata się nie skończyla w pewnym sensie: matka na dalej tą samą sytuację finansową, a ceny wszystkiego idą w górę. więc płacę za nią rachunki i czynsz, czasem też dorzucam jej do gara, regularnie dostaje